רויטל חובל
רויטל חובל

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד עבריין מין סדרתי, הנאשם כי ביצע מעשה מגונה בילדה בת חמש לפני כשבועיים בתל אביב. הנאשם, אבי גואטה, בן 47, ביצע לכאורה את העבירה חרף צו פיקוח ומעקב שהוטל עליו ובו איסור על שהייה במחיצת קטינים וקטינות.

על פי כתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בעיר, גואטה ניגש אל בת החמש ברחוב ושאל אותה אם היא רוצה להתלוות אליו, כדי ש"יבדוק אותה". הילדה, בת למבקשי מקלט שיצאה מביתה לקנות חלב בשכונת התקווה בתל אביב, התלוותה אליו לבניין מגורים סמוך ושם הוא ביצע בה מעשה מגונה. לאחר דקות אחדות, חדל ממעשיו לכאורה והורה לילדה להישאר במקומה בעת שעזב את המקום. זמן קצר לאחר מכן הוא נעצר בידי המשטרה, ובחקירה ראשונית קשר את עצמו למעשה.

בבקשת המעצר כתבה עורכת הדין דיה בן-אסא, שהגישה את כתב האישום, כי "המשיב הוכיח במעשיו, כי הוא מסוכן לציבור הקטינים עת ניצל את תמימותה של קטינה בת פחות משש שנים, הובילה אל מקום מבודד באמתלת שווא לפיה הוא יערוך לה 'בדיקה', שם ביצע בה את זממו באין מפריע, תוך שהוא מחלל את גופה ונפשה". לדבריה, "אין כל חלופה שיש בה כדי להבטיח את מטרות המעצר, שכן המשיב שב והוכיח כי הוא מהווה סכנה לציבור, אין לתת בו אמון כי ישמור על הוראות בית המשפט והדרך היחידה לאיין את מסוכנותו הינה באמצעות סורג ובריח".

גואטה, לשעבר תושב רמת גן החי בשנים האחרונות ברחוב, ריצה בעבר עונש מאסר בשל עבירות מין בקטינים מתחת לגיל 14. ב-2011 הורשע בבית משפט השלום בראשון לציון במעשה מגונה בילדה בת שמונה, כשביקש ממנה לסייע לו לחפש ארנבת שאבדה לו. אז, הביא את הילדה למחסן שם ניסה להוריד את מכנסיה בכוח, אולם היא הצליחה להימלט. במקרה נוסף ניסה לפגוע בילדה בת שמונה אחרת כשפיתה אותה ללכת עמו למבנה, שם הבטיח כי יראה לה כלבים וארנבת. כשהגיעו, ביצע בה מעשים מגונים עד שנלכד על ידי עוברי אורח.

בעקבות המעשים, נדון גואטה לשלוש שנות מאסר. ב-2016 נעצר שוב בראשון לציון לאחר שקצין הפיקוח על עברייני מין מטעם שב"ס מצא כי החזיק בתמונות פורנוגרפיות של קטינים. "החשוד הוא בבחינת פצצה מתקתקת", קבע אז השופט עמית מיכלס, שהורה על מעצרו. "לחובתו לא פחות מ-18 הרשעות, חלקן בגין עבירות מין חמורות ביותר". מאז שחרורו הוא נתון לפיקוח יחידת שב"ס העוקבת אחר עברייני מין משוחררים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ