ניר חסון
ניר חסון

בפעם השלישית, בית המשפט המחוזי בירושלים ביטל בשבוע שעבר החלטה של עיריית ירושלים לתקצב אירוע של מפלגת ש"ס ב-1.5 מיליון שקל וקבע כי מדובר באירוע פוליטי שמומן בניגוד לנהלים. עם זאת, הכסף כבר הועבר ולא ברור אם וכיצד יוחזר.

האירוע הוא "הקבלת פני רבו" שנערך בכל שנה בפסח ומאורגן על ידי ש"ס באמצעות עמותת אל המעיין. השופט ארנון דראל קבע כי האירוע ב-2017 היה דומה לשני האירועים שתקצובם בוטל בשנתיים האחרונות. "המציאות מלמדת כי שלושת האירועים הם דומים. משתתפים בהם אותם דוברים, יושבי במת הכבוד הם אותם גדולי תורה ורבנים והתכנים שלהם משותפים", כתב השופט.

את העתירה נגד מימון העירייה הגיש עו"ד יוסי חביליו, יו"ר עמותת צחור ומועמד לראשות העיר ירושלים, שעתר נגד התקצוב גם בפעמיים הקודמות. העירייה טענה בתגובה לעתירה כי לא מדובר באירוע פוליטי או מפלגתי וכי העירייה והחברה העירונית "אריאל" הם שארגנו אותו וקבעו את תכניו. אולם בפסק הדין קבע השופט דראל כי לעירייה לא היתה מעורבות והשפעה על תוכן האירוע. בנוסף, חביליו הציג פרוטוקול שבו מתייחסים שני בכירים בעיריית ירושלים לאירוע כאל "האירוע של ש"ס".

ב-2015 בלמה העתירה של חביליו העברת 400 אלף שקל לטובת האירוע, לאחר שבית המשפט הוציא צו מניעה. ב-2016 הועברו 711 אלף שקלים ולא הוחזרו לקופת העירייה על אף שבית המשפט פסק שהתקצוב לא היה חוקי. חביליו הגיש עתירה גם תקצוב האירוע שהתקיים השנה ב-400 אלף שקלים. בנוסף, חביליו העריך היום כי העירייה לא תגיש תביעה נגד "אל המעיין" בדרישה שהעמותה תשיב את הכסף שהועבר אליה.

"בכוונתי לפנות למשרד הפנים בדרישה שיחייבו את ראש העיר ניר ברקת, מנכ"ל העירייה, גזבר העירייה והיועץ המשפטי לעירייה שאישרו את מימון האירוע, לשלם את עלות התמיכה הלא חוקית מכיסם, זאת במסגרת נוהל חיוב אישי של משרד הפנים", אמר חביליו בתגובה להחלטה. בנוסף, בית המשפט הטיל על העירייה ועל "אל המעיין" לשלם הוצאות לעמותת צחור בסך 30 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ