שרה נתניהו בעדותה במשטרה: "אני בן אדם מאוד צנוע ולא אוהבת לבזבז"

לפי חדשות עשר, נתניהו האשימה בחקירתה במשטרה את מני נפתלי בבזבוז במעון רה"מ, ואמרה כי כיום יש בביתה "משטר צנע". נתניהו התלוננה: "כולם מסרבים לי. למה מגיע לי לאכול פתיתים?"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרה נתניהו במעון ראש הממשלה, בחודש שעבר
שרה נתניהו במעון ראש הממשלה, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי
הארץ

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, אמרה בחקירתה במשטרה כי משפחתה מופלית לרעה בהשוואה לראשי ממשלה קודמים. לפי פרסום בחדשות עשר, נתניהו אמרה זאת ביחס לנהלי הצבת המלצרים במעון ראש הממשלה. "לא ידעתי שחלו שינויים בתנאים", אמרה, "אני קובעת שיש אפליה לרעה אם כך אכן היה. אתם מפלים אותנו לרעה. מי שרצה לעשות שוני, כלומר, שבתקופת נתניהו לא יהיו מלצרים, זה נבע מרשע ורצה לדפוק במכוון את ראש הממשלה נתניהו על ידי עובדי המשרד, או מי שקבע את שינויי הנוהל".

לפי חדשות עשר, החוקרת שאלה את נתניהו מה יש לה לומר על הזמנת הארוחות. "אני רואה את עצמי כאדם שעושה מה שצריך ומה שמותר על פי מה שאומרים לי, על פי חוק ונהלים", ענתה נתניהו, "כל מה שאמרו לי שהיה לקודמים אמרו לי שיהיה גם לנו, טוב שלא אמרת לי שאני 'אירופאית עדינה', צמד המילים הזה לא יצא לי מהפה".

לפי הפרסום, נתניהו האשימה את אב הבית לשעבר, מני נפתלי, בהוצאות מעון ראש הממשלה. "מאז מני, אני אומרת לצמצם הוצאות. היום יש בבית שלנו משטר של צנע ממש. לא אהבתי את הבזבזנות של מני. אני בן אדם מאוד צנוע ולא אוהבת לבזבז. לא זורקים אוכל ושמים שאריות בפח. לא זורקים אוכל אצלנו בבית ולכן גם ביקשתי שיזמינו פחות".

"האוכל בבית ראש הממשלה גרוע ולא אכיל, שרה תילחם על חפותה כמו דרייפוס" | האזינו לפודקאסט

החוקרת שאלה את נתניהו בתגובה מדוע הזמינה כל כך הרבה אוכל. לפי חדשות עשר, נתניהו השיבה: "אני לא הזמנתי. בנו עלי תדמית שאני דוכסית אבל זה ממש שקר. מה שאני אוכלת בבית זה השניצלים, כמו שאני אוכלת היום. אוכלת פשוט וביתי וצנוע. אני לא רוצה הרבה אוכל. אני אוכלת מעט מאוד ומאוד צנוע. אין דברים מיוחדים בבית ראש הממשלה. אין אוכל מפונפן. אין דרישה של ראש הממשלה ורעייתו לאוכל של דוכס ודוכסית. זה שקר וכזב. כולם מסרבים לי. זו נשמעת לך סיטואציה הגיונית שמכינים לי פתיתים למרות שביקשתי דג? למה מגיע לי לאכול פתיתים?".

לפי חדשות עשר, החוקרת אמרה לנתניהו כי בתקופת אולמרט גויסו מלצרים פעמיים או שלוש בחודש, אך בתקופת נתניהו כלל לא ניתן אישור להעסיק מלצרים, ובכל זאת זומנו שני מלצרים ביום. נתניהו השיבה על כך: "אולמרט אירח חברים רבים בבתיו על חשבון המדינה בערבי שישי, ראש הממשלה נתניהו כמעט ולא אירח חברים בערבי שישי. בארוחות ערב נמצאים הוא, בניו ורעייתו".

עוד אמרה נתניהו: "מי שעושה פגישות עבודה ועובד לטובת המדינה הוא ראש הממשלה נתניהו שעובד עד השעות הקטנות של הלילה. הוא לא מזמין חברים לבילויים וציורים, שמקבלת עליהם רעיית ראש הממשלה כספים עצומים, בשל היותה אשת שר התמ"ת ואשת ראש הממשלה, ואנשי המשרד מסיעים את הציורים לתערוכות. כנראה שאנשי המשטרה מעדיפים להתעלם מהחומרים האלו. אני ראיתי חומרים של הסעות וצימרים של הגברת אולמרט על חשבון המדינה".

לפי כתב האישום שהוגש נגד נתניהו בשבוע שעבר, אשת ראש הממשלה הורתה לעובדי המעון להזמין ארוחות ממסעדות שף בשווי של כ-360 אלף שקל, בתקופה שבין ספטמבר 2010 למארס 2013, בניגוד לנהלים האוסרים על הזמנת ארוחות מבחוץ אם במעון מועסקת מבשלת. בין מסעדות היוקרה שמהן הזמינה נתניהו ארוחות למעון היו איטליה הקטנה, קווליר, בצלים ותאנים, מחניודה, ספרה, המוציא, שרתון פלאזה ועוד. כל הזמנה נאמדה במאות שקלים לפחות, ובכמה מקרים הגיעה עלות ההזמנה לאלפי שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ