שרה נתניהו לחוקרים: המבשלת היא "אשה שקרנית ודוחה"

רעיית רה"מ אמרה בעדותה במשטרה כי המבשלת שיקרה כשאמרה שהתבקשה להסתיר את עובדת העסקתה. "היא בשלנית חרא", זעמה נתניהו. "אני דואגת לכספי המדינה הרבה יותר מראשי ממשלה אחרים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הזוג נתניהו במעון ראש הממשלה, לפני כחודש
הזוג נתניהו במעון ראש הממשלה, לפני כחודשצילום: אוליבייה פיטוסי
הארץ

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, טענה בחקירתה במשטרה כי אנשי מעון רה"מ שיקרו בפרשת המעונות. לפי תמלילי החקירה שפורסמו הערב (ראשון) בחדשות 10, חוקרת המשטרה אמרה לנתניהו כי אחת המבשלות, אתי חיים, סיפרה למשטרה ששרה נתניהו ניסתה להסתיר את היותה מבשלת ולא מנקה. בתגובה, נתניהו אמרה כי היא "אשה שקרנית ודוחה ומחבורת הזבל של מני נפתלי. היא בשלנית חרא".

לפי הפרסום, נתניהו אמרה כי המבשלת "ביימה סיפורי שווא עליי. כל מה שהיא אמרה עליי זה שקר וכזב. היא גם טענה פעם שראש הממשלה אהב את האוכל שלה וזה שקר וכזב". בהמשך שאלה החוקרת אם מאיר כהן, אחד מעובדי המעון, שיקר כשאמר ששרה הורתה להסתיר את קיום הטבחית. "אני לא יודעת אם הוא משקר", השיבה נתניהו. "אני לא אמרתי למאיר 'תסתיר את זה'".

"אני מוחה", אמרה נתניהו לפי התמלילים שפורסמו. "אני דואגת לכספי המדינה הרבה יותר מראשי ממשלה אחרים של מדינת ישראל ואבות הבית. מני נפתלי בזבז כספי מדינה בטירוף". החוקרים דרשו מנתניהו הסבר להזמנת האוכל למרות העסקת המבשלות, ונתניהו הגיבה ואמרה: "זהו שקר. שקר משוקר". בתגובה אמרה החוקרת: "אנו מטיחות בפנייך אמירות, כדי שתגיבי לדברים, ולא כדי שתתלהמי ותגיבי כפי שאת מגיבה".

"האוכל בבית ראש הממשלה גרוע ולא אכיל, שרה תילחם על חפותה כמו דרייפוס" | האזינו לפודקאסט

בסוף השבוע פורסם בחדשות 10 כי נתניהו אמרה בחקירה שמשפחתה מופלית לרעה בהשוואה לראשי ממשלה קודמים בנושא נוהלי הצבת המלצרים במעון ראש הממשלה. "לא ידעתי שחלו שינויים בתנאים", אמרה, "אני קובעת שיש אפליה לרעה אם כך אכן היה. אתם מפלים אותנו לרעה. מי שרצה לעשות שוני, כלומר, שבתקופת נתניהו לא יהיו מלצרים, זה נבע מרשע ורצה לדפוק במכוון את ראש הממשלה נתניהו על ידי עובדי המשרד, או מי שקבע את שינויי הנוהל".

לפי כתב האישום שהוגש נגד נתניהו בחודש שעבר, אשת ראש הממשלה הורתה לעובדי המעון להזמין ארוחות ממסעדות שף בשווי של כ-360 אלף שקל, בתקופה שבין ספטמבר 2010 למארס 2013, בניגוד לנהלים האוסרים על הזמנת ארוחות מבחוץ אם במעון מועסקת מבשלת. בין מסעדות היוקרה שמהן הזמינה נתניהו ארוחות למעון היו איטליה הקטנה, קווליר, בצלים ותאנים, מחניודה, ספרה, המוציא, שרתון פלאזה ועוד. כל הזמנה נאמדה במאות שקלים לפחות, ובכמה מקרים הגיעה עלות ההזמנה לאלפי שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ