הנשיא ריבלין דחה את בקשת השר לשעבר סטס מיסז’ניקוב להקלה בעונשו

בהחלטתו, קבע הנשיא שאופי העבירות שבגינן הורשע מיסז'ניקוב לא מאפשר לו להיכלל במתווה החנינות המיוחד לשנת ה-70 לישראל. על השר לשעבר הוטל עונש של שנה ושלושה חודשי מאסר בגין הפרת אמונים

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיסז'ניקוב בכניסה לכלא חרמון, בדצמבר
מיסז'ניקוב בכניסה לכלא חרמון, בדצמברצילום: גיל אליהו
נעה לנדאו
נעה לנדאו

נשיא המדינה ראובן ריבלין דחה היום (שני) את בקשתו של השר לשעבר סטס מיסז’ניקוב להקלה בעונשו. לפי הודעת הנשיא, עונש המאסר שהוטל על מיסז’ניקוב נגזר בעקבות "עבירות חמורות של טוהר המידות מצד נבחר ציבור בכיר ביותר אשר בשל אופיין אינן מתאימות להיכלל במתווה המיוחד אשר גובש על ידי הנשיא ושרת המשפטים לכבוד שנת ה-70 למדינת ישראל".

שר התיירות לשעבר החל לרצות עונש של שנה ושלושה חודשי מאסר בגין עבירת הפרת אמונים בחודש דצמבר האחרון. במסגרת הסכם טיעון עם הפרקליטות, מיסז'ניקוב הורשע בהפרת אמונים ונגזר עליו קנס בסך 70 אלף שקלים. עבירות השוחד והסמים שהיה חשוד בהן נמחקו.

מיסז'ניקוב הודה שפעל בניגוד עניינים בכך שכשר התיירות העביר תקציב של מיליון שקלים לטובת פסטיבל "פאנג'ויה" באילת, ובמקביל ביקש ממפיק הפסטיבל גיא בסר להעסיק את בת זוגו, יוליה רוט.

לפי הסדר הטיעון, מיסז'ניקוב ובסר סיכמו בפגישה בבית קפה כי משרד התיירות יתמוך בהפקת הפסטיבל. מאוחר יותר המליץ מיסז'ניקוב למפיק להעסיק את רוט. בסר סיכם עם רוט כי שכרה יהיה 20% מהרווח של חברת ההפקה פלס מהפסטיבל. מיסז'ניקוב הבהיר לבסר כי אינו מרוצה מהשכר שנקבע לרוט, ולבסוף שולמו לרוט 110 אלף שקל.

רוט היתה אשת הקשר של חברת ההפקה מול משרד התיירות. בכתב האישום עליו הוסכם עם הפרקליטות נכתב כי "משרד התיירות התקשר עם התאחדות הסטודנטים וחברת פלס על אף שמדובר היה בהתקשרות חריגה, שאינה עולה בקנה אחד עם נהלי המשרד לתמיכה בפסטיבלים, וזאת נוכח מועד הגשת הבקשה המאוחר, וחרף הסתייגותו של סמנכ"ל השיווק של המשרד בעת ההיא".

על פי ההסדר, מיסז'ניקוב דרש ממנכ"ל משרד התיירות עדכונים שוטפים לגבי התקדמות אישור התמיכה בפסטיבל. מיסז'ניקוב לא גילה לעובדי משרד התיירות על הקשר שלו עם רוט, שהיא מועסקת על ידי החברה המפיקה עקב המלצתו ושרוט אמורה לקבל כספים עבור עבודתה.

כחלק מהסדר הטיעון נמחק החשד שלפיו בעת כהונתו של מיסז'ניקוב כשר, בכמה אירועים רשמיים בארץ ובחו"ל, הוא שלח את אחד מיועציו לרכוש עבורו קוקאין והשתמש בסם באירועים. מיסז'ניקוב הכחיש בחקירתו את הטענה, ואמר שאלו המצאות של עד מדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ