אישום נגד צעיר מג'לג'וליה: טס לסוריה ברחפן ב-2015 והצטרף לדאעש

לפי כתב האישום, נידאל סלאח השתתף במשך שנתיים וחצי במבצעים צבאיים של הארגון, וניסה לבנות עבורו מסוק קטן. הוא נלקח בשבי בידי כוחות אסד ונמלט לטורקיה וביוני חזר לישראל ונעצר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כוחות דאעש בסוריה, ב-2016
כוחות דאעש בסוריה, ב-2016צילום: Militant photo via AP /אי־פ�
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד נידאל סלאח, בן 26 מג'לג'וליה, בגין מגע עם סוכן חוץ, יציאה שלא כדין מהארץ, חברות בארגון טרור ומסירת ידיעה לאויב. לפיו כתב האישום, סלאח טס ברחפן לסוריה ב-2015, והצטרף שם לארגון המדינה האסלאמית (דאעש).

באישום נכתב שסלאח הגיע לסוריה באוקטובר 2015. בתחילה נעצר ונחקר בחשד שהוא סוכן ישראלי ובזמן מעצרו עבר עינויים קשים. לבסוף שכנע סלאח את אנשי המדינה האיסלאמית שאינו מרגל, והצטרף לשורות הארגון.

במשך שנתיים וחצי ששהה בסוריה, הוא השתתף במבצעים צבאיים, ניסה לגייס חברים חדשים מישראל וסייע לתרגם תכנים מעברית לערבית. במשך תקופה סלאח שימש אחראי במפעל מזל"טים על היגוי כלי הטיס, וניסה לבנות עבור הארגון מסוק קטן. כמו כן, סלאח נישא לאשה סורית בעת ששהה במדינה.

בהמשך סלאח נלקח בשבי בידי כוחות משטר אסד. הוא נמלט, ובחודש מאי השנה עבר באמצעות מבריח מסוריה לטורקיה. ביוני הוא טס לישראל, מלווה בבני משפחתו ועורך דינו, ונעצר עם נחיתתו.

בבקשת המעצר שהגישה הפרקליטות נכתב כי סלאח הודה בכל המיוחס לו בחקירותיו בשב"כ ובמשטרה. כך גם שישה תושבי ג'לג'וליה שעמם תכנן תחילה להצטרף לדאעש, "מתוך הזדהות אידיאולוגית דתית עם הארגון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ