הוארך בשמונה ימים מעצרם של חמישה חשודים בחטיפת הילד מקלנסווה

החשוד המרכזי, אחמד נקיב, הכחיש את המיוחס לו: "אני אבא לילדים, אני לא אעשה את זה בחיים שלי". שני חשודים נוספים יובאו להארכת מעצר שנייה בשבוע הבא

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
החשוד המרכזי אחמד נכיב בדיון בבית המשפט בראשון לציון, בשבוע שעבר
החשוד המרכזי אחמד נכיב בדיון בבית המשפט בראשון לציון, בשבוע שעברצילום: מגד גוזני
בר פלג
בר פלג

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) בשמונה ימים את מעצרם של חמישה מהחשודים בחטיפת הילד כרים ג'מהור מביתו בקלנסווה בשבוע שעבר. שני עצורים נוספים יובאו להארכת מעצר שנייה בשבוע הבא. מתוך שבעת החשודים, ארבעה נעצרו בסמוך למועד החטיפה, ושלושה נוספים לפני שחרור ג'מהור.

השופטת אילה אורן אמרה בדיון כי החשד סביב החשוד המרכזי, אחמד נקיב, התעצם בשבוע האחרון, בין היתר עקב פעולות החקירה שביצעה המשטרה: איכונים טלפוניים, עימות בין נקיב לבין חשוד נוסף (אסד לולו), מסדר זיהוי לאחד החשודים וגביית עדויות. כמו כן, המשטרה הכניסה שניים מהעצורים יחד לאותו תא ביום שני האחרון למשך כשעה במטרה לדובב זה את זה.

הילד ג'מהור לאחר ששוחרר עם משפחת ג'ארושי מרמלה, בשבוע שעבר

נקיב אמר לפני הדיון: "אני שמח שהילד חזר להורים שלו, זה הכי חשוב. הוא חזר בזמן שאני במעצר, זה לדעתי אומר הכל. אני אבא לילדים, אני לא אעשה את זה בחיים שלי. זה הכל שמועות. אני לא יודע מי מסוגל לעשות דבר כזה".

אחד העצורים, עבד אלוהאב טאהה, נחשד במעורבות בחטיפה, בשיבוש חקירה ובקשירת קשר לביצוע פשע. הוא נעצר במחסום משטרתי לאחר שחרורו של ג׳מהור ביום שישי. המשטרה טוענת כי בינו לבין נקיב היו מספר שיחות טלפון בתקופת האירוע ואף חלופת מסרונים הקושרת אותו לאירוע שככל הנראה נמחקו על ידיו ביום החטיפה. מעצרו הוארך גם הוא בשמונה ימים.

חזי כהן, עורך דינו של החשוד סוהיאב אבו גאנם, אמר ל"הארץ" כי "מרשינו כופר ומכחיש את החשדות החמורים המיוחסים לו. העובדה שעד היום לא הוטחה בו כל ראיה שקושרת אותו לאירוע ומשטרת ישראל משתמשת בתרגילי חקירה מבית ספר לשוטרים מתחילים רק מעידה על המצוקה בה מצויה המשטרה ועל דלות הראיות שבתיק החקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ