מטופל בבית מחסה בנתניה חשוד כי רצח חוסה ואת מנהל המקום

על פי החשד, המטופל הסתיר את גופתו של החוסה, שהיה שותפו לחדר, מתחת לאחת המיטות. החשוד לוקה בנפשו ומוכר לשירותי הרווחה. כ-15 חוסים ב"בית יעל" פוזרו ברחבי הארץ לאחר התקרית

בר פלג
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכניסה לבית יעל, היום
הכניסה לבית יעל, היוםצילום: תומר אפלבאום
בר פלג
לי ירון

מטופל בבית המחסה "בית יעל" שבנתניה למחוסרי דיור, חשוד כי רצח את אחד החוסים ואת מנהל המקום, אבי וענונו. על פי החשד, המטופל דקר למוות את החוסה לפני כמה ימים, שותפו לחדר, וגופתו הוסתרה מתחת לאחת המיטות עטופה בשמיכה, במצב ריקבון. היום בשעות הצהריים תקף החשוד את וענונו בראשו. תחילה סברו במשטרה כי העובד נרצח לאחר שגילה את גופת החוסה, אך לא נשללת האפשרות כי הוא הותקף ללא סיבה. החשוד לוקה בנפשו ומוכר למשרד הרווחה ולמנהל הרווחה בנתניה.

עדת ראייה לתקיפה של וענונו הזעיקה את המשטרה והמטופל נעצר. השוטרים נכנסו למתחם ומצאו את גופת העובד כשעליה סימני אלימות קשים. לאחר מכן הם זיהו את גופת החוסה, לאחר שריח רע עורר את חשדם. מחר יובא החשוד להארכת מעצר בבית המשפט השלום בפתח תקווה, וצו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה.

"בית יעל", שמופעל על ידי עמותה פרטית, הוא מקום מחסה לחסרי בית שבו מספקים לדיירים סיוע בהתנהלות מול הרשויות ובשיקום. המקום מפעיל מספר מבני מגורים ארעיים שדרי הרחוב יכולים לשכור מהנהלת המקום. בשיחה עם "הארץ", אחד העובדים אמר כי האירוע חריג מאוד לאוכלוסיית המקום וכי לא התרחשו אירועים דומים בעבר. החוסים, כ-15, פוזרו בבתי מחסה אחרים ברחבי הארץ לאחר התקרית.

אבי וענונו, מנהל "בית יעל"צילום: באדיבות המשפחה

פרמדיקית מגן דוד אדום אנה ים שניר מסרה: "כשהגענו למקום ראינו בתוך המבנה גבר מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני אלימות קשים בפלג גופו העליון. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, מסרה כי "הרצח המזעזע שאירע היום בנתניה מוכיח שמדינת ישראל חייבת לדאוג לביטחון ולבטיחות של מי שעובדים במסגרות ובשירותים מהסוג הזה, כמו גם לדיירים עצמם". לדבריה, "המדינה חייבת להמשיך ולפתח פתרונות לחסרי וחסרות בית שכוללים את כל רצף השירותים כדי שיהיו גם מסגרות קבועות שיוכלו להשתקם בהם, כולל תכניות שקיימות בכל העולם של פתרון דיור תחילה".

עיריית נתניה מסרה כי "בית יעל" מופעל על ידי עמותה פרטית ובפיקוח של משרד הרווחה. "המחסה מספק שירותים לדרי רחוב המופנים אליו על ידי מינהל הרווחה בנתניה. בבית יעל מצויים כ-15 דרי רחוב. העירייה, בתיאום עם משרד הרווחה, דואגת בשעות אלה להעביר את השוהים לבתי מחסה אחרים ברחבי הארץ. הארוע החריג נבדק כרגע על ידי המשטרה ואנו איננו יכולים להרחיב בנושא".

עו״ד אבי כהן, שמייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר ל״הארץ״: "החשוד ללא כל עבר פלילי. התרשמתי שהוא סובל מבעיות נפשיות קשות ולהערכתי אינו כשיר לעמוד לדין. אני תמה ששוחרר מבית החולים הפסיכיאטרי בו היה מאושפז. באופן טבעי, לא אוכל להיכנס לפרטי החקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ