ארבעה תושבי לוד מואשמים בחטיפת הילד מקלנסווה כדי לסחוט את בני משפחתו

לפי כתב האישום, הקבלן אחמד נקיב תכנן את חטיפת הילד כרים ג'מהור במטרה לסחוט כסף שסבר כי אבי הילד ואחיו חייבים לו. ג'מהור הוחזר באמצעות חברי ועדת הסולחה של הציבור הערבי

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נקיב בדיון בבית המשפט בראשון לציון, היום
נקיב בדיון בבית המשפט בראשון לציון, היוםצילום: מוטי מילרוד
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד ארבעה תושבי לוד בגין חטיפת הילד כרים ג'מהור מפתח ביתו בקלנסווה בחודש שעבר. הארבעה נאשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, שידול לביצוע חטיפה, חטיפה לשם סחיטה, ניסיון חטיפה, זיוף זהות רכב ושיבוש הליכי משפט.

לפי כתב האישום, את החטיפה תכנן אחמד נקיב, קבלן בן 41, במטרה לסחוט כסף שסבר כי אבי הילד ואחיו של האב חייבים לו. הוא יצר קשר עם הנאשמים הנוספים - מהנד אל מוסראתי (24), מוסא עליוה (28) ואחמד עליוה (30) - ושידל אותם לחטוף את הילד, והם שביצעו את החטיפה בפועל.

לפי כתב האישום, אל מוסראתי שכר ב-3 ביולי רכב מסוג טויוטה אוונסיס מחברת ההשכרה "אלדן". ביום החטיפה, 10 ביולי, נפגשו אל מוסראתי, מוסא ואחמד עליוה במתחם איירפורט סיטי בכדי לגנוב לוחית זיהוי של רכב אחר ולהקשות על איתורם. עוד נכתב בכתב האישום כי הם גנבו לוחית זיהוי של רכב מסוג טויוטה קורולה, ובהמשך הרכיבו אותה על הרכב ששכרו.

לאחר שהחליפו את לוחיות הרישוי ברכבם נסעו השלושה לבית משפחת ג'מהור. באותה עת שהו מחוץ לבית הילד בן השש ובן דודו, בן עשר. לפי כתב האישום, אחד מהנאשמים ירד מהרכב, ביקש מהילדים להתקרב אליו באמתלה שהוא רוצה לתת להם כסף תוך שהוא מוודא שהם בני המשפחה שחיפש. משהתקרב ג'מהור לרכב, יצא ממנו נאשם אחר כשהוא רעול פנים ודחף את הילד לתוכו בכוח. עוד נכתב כי הוא ניסה לתפוס את בן דודו של ג'מהור, שהצליח להימלט. במהלך הנסיעה איים אחד הנאשמים על הילד כי אם לא ישתוק השלושה "ישחטו אותו".

ג'מהור ביום בו הוחזר לקלנסווה, ביוליצילום: מגד גוזני

באותו ערב, מצוין בכתב האישום, נקיב הגיע לבית דודו מוחמד לולו שברמאללה ותיאם עמו את החזרתו של הילד. עוד מצוין כי בשלב כלשהו בין התאריכים 10-13 ביולי הועבר הילד לשטחי הרשות, באופן שאינו ידוע במדויק לפרקליטות. לפי כתב האישום, הילד הוחזר משטח הרשות לשטח ישראל ב-13 ביולי באמצעות חברי ועדת הסולחה של הציבור הערבי בישראל, ונמסר למשטרה.

כתבות מומלצות

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שר החוץ האיראני חוסיין אמיר־עבדולליהאן ועמיתו הרוסי סרגיי לברוב בטהראן, אתמול. איראן מוטרדת לא רק מישראל, אלא גם מהמחאה נגד הממשלה

זרועותיו של התמנון האיראני חשובות יותר מראשו

פרארי קופצת

נהגים בפורמולה 1 חוששים ש"יזדקקו למקל הליכה בגיל 30"

המאחז מצפה דני, אתמול. חיבור מאחזים לחשמל היה לציפור הנפש של ח"כ ניר אורבך

מהבנייה ועד הכספים החדשים למתנחלים: השנה של הממשלה מעבר לקו הירוק

הילה רוח. "יצאו באלבום החדש כמה שירים עם לב. ויש לי לב"

"באלבום החדש רציתי לחלוץ שד. אתה יכול לצטט"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ