תחקיר חדשות עשר: בעלי פוקס הראל ויזל הציע הצעות מגונות לנשים

עובדת לשעבר ואשה נוספת סיפרו כי ויזל חתר למגע מיני עמן במהלך העבודה, וכאשר סירבו לו התעלם מהן וניתק איתן קשר. אחת הנשים: "הוא הציע שהוא יירד לי כמו שלא ירדו לי בחיים"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ויזל בכנס נטו עסקים בינוניים של TheMarker, במאי
ויזל בכנס נטו עסקים בינוניים של TheMarker, במאיצילום: תומר אפלבאום
לוגו הארץ
הארץ

עובדת בקבוצת "פוקס" ואשה נוספת טוענות כי הבעלים, הראל ויזל, הציע להן הצעות מגונות במהלך העבודה, וכשסירבו לו - התעלם מהן וניתק עמן קשר, כך פורסם הערב (שלישי) בתחקיר שערך העיתונאי רביב דרוקר בחדשות עשר. אשה נוספת שעבדה בעבר בקבוצה אמרה כי שררה בה אווירה סקסיסטית.

א', אחת הנשים שצוטטה בתחקיר, סיפרה כי נפגשה עם ויזל כאשר רצתה להשתלב בחברה, ובמהלך נסיעה עסקית לחו"ל הוא הטריד אותה מינית. "זה התחיל בארוחת ערב", סיפרה. "הוא היה צריך לעזוב מוקדם והציע לי לנסוע איתו לשדה התעופה ... במהלך שתי הדקות הראשונות דיברנו על עניינים עסקיים, ומהר מאוד זה עבר לשיחה מסוג אחר; עם איזה בנים את יוצאת, מה את אוהבת, מה את לא אוהבת. ואז הוא הציע שנעצור בצד ושהוא יירד לי כמו שלא ירדו לי בחיים".

לדבריה, היא סירבה וכשחזרה לישראל להיפגש עם ויזל במשרדו לדון בעניינים עסקיים, היא אמרה כי הוא הציע לנעול את דלת המשרד, והשניים יוכלו לעשות "גם כיף ולא רק עבודה, משהו כזה שלא משתמע לשתי פנים".

לטענתה, התקרית חזרה על עצמה כמה פעמים, וכיוון שסירבה להצעותיו של ויזל הוא הפסיק לתקשר איתה. ביוזמת מערכת "המקור", א' עברה בדיקת פוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

עובדת אחרת, ב', סיפרה כי ויזל הטריד גם אותה בעת נסיעה עסקית לחו"ל. "הוא הניח את היד שלו על הירך שלי", סיפרה. "הוא הלך איתי עד לדלת החדר במלון, ולא הלך. בסוף טרקתי לו את הדלת בפנים". לאחר מכן, לדבריה, התחיל ויזל להתעלם ממנה. ב' נבדקה אף היא בפוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

עובדת אחרת העידה על האווירה הכללית בחברה. "כל מיני בכירים שם, גם כאלה שעובדים עבור החברה, מרשים לעצמם להעיר הערות על מראה חיצוני, דיבור גס", סיפרה בתחקיר. "היו בנות שסירבו לנסוע איתו לחו"ל, כי הטענה היתה שבנסיעה לחו"ל מופעל לחץ להגיע למיטה".

ויזל מסר בתגובה לפרסום בחדשות עשר: "במהלך חיי המקצועיים והחברתיים נפגשתי עם עשרות אלפי נשים. השתדלתי תמיד להפגין יחס הולם ולשמור על כבודן. צר לי מעומק לבי אם פגעתי במי מהן. אם דבריי או התנהגותי פגעו במי מאלה שעמן נפגשתי – אני מביע את צערי והתנצלותי העמוקה בפני כל אחת מהן ונוטל על עצמי מחויבות להקפיד על דיבור רגיש והתנהלות מבוקרת הרבה יותר".

מפוקס נמסר לחדשות עשר כי "הקבוצה פועלת בהתאם להוראות הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלה ובכללם קיומם של ממונה על מניעת הטרדה מינית בחברה וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה. בקבוצת פוקס לא התקבלה מעולם כל תלונה שהיא העוסקת בהטרדה מינית על ידי מי מבכירי הקבוצה, לרבות המנכ"ל, ואף לא תלונה כלשהי בעניין קיומה לכאורה של אווירה סקסיסטית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עטיפת הספר. העיר שהיתה אמורה להיות ייחודית במינה

לרגע היה נדמה שערד יכלה להיות עיר אחרת לגמרי

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

פרויקט הרצל 138

סוף סוף יש סיבה לעצור ולהביט בבית הבאר ברחוב הרצל

הדרך הקלה והטובה ביותר להימנע מקרני השמש היא להפחית את החשיפה הישירה

מה ההבדל בין כתמי שמש לנמשים ומה גורם להם?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"