בת שנתיים נחטפה על ידי אמה במבשרת ציון ואותרה שעות לאחר מכן בירושלים

האם נמלטה עם הפעוטה, שנמצאת תחת משמורת המדינה, בעת פגישה בין השתיים ברשות הרווחה. לאחר שעות של חיפושים, השתיים אותרו במרכז ירושלים. מצבה של הילדה טוב, האם נעצרה

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

פעוטה בת שנתיים נחטפה היום (שני) על ידי אמה במבשרת ציון ואותרה שעות לאחר מכן במרכז ירושלים. האם, שבתה נמצאת במשפחת אומנה תחת צו בית משפט, חטפה את הילדה בעת פגישה בין השתיים שנערכה ברשות הרווחה במבשרת.

כוחות גדולים של משטרה, בסיוע מסוק משטרתי, חיפשו את האם ובתה במשך שעות. צוות משא ומתן של המשטרה גויס גם הוא למשימה לאור החשש לחיי הפעוטה. לפי הודעת המשטרה, בשעות הערב המאוחרות אותרו השתיים כשהן מסתתרות בדירה בשכונת מאה שערים בירושלים.

מצבה של הילדה הוגדר טוב והיא הוחזרה למשפחת האומנה, האם נעצרה. בית משפט השלום בירושלים הורה על שחרורה של האם, אך בעקבות בקשת המשטרה לעיכוב ביצוע היא עדיין במעצר.

ל"הארץ" נודע כי מדובר בצעירה חרדית בשנות ה-20 לחייה שזו בתה מנישואים קודמים. עוד מתברר כי במקום המפגש בין האם לתינוקת לא הוצב מאבטח, ומלבד עובדת הרווחה ששהתה במקום לא נמצא גורם נוסף שיכול היה לעצור את החטיפה כבר בשלב הראשון.

"אנחנו מעמידים את המרכז שלנו לטובת שירותי רווחה של ערים אחרות", הסביר ראש מועצת מבשרת ציון יורם שמעון. "האמא בכלל מירושלים והמשפחה האומנת מתל אביב. זה לא קשור אלינו. אנחנו עושים טובה למשרד הרווחה ומעמידים את המרכז שלנו (במבשרת ציון, א"ר) לטובת מפגשים כאלו".

לדבריו, "אנחנו פועלים על פי ההוראות וההנחיות של משרד הרווחה וקצין הביטחון. ממה שבדקתי לא היה נדרש להעמיד מאבטח במקום של מפגש בין אמהות לילדים שלהן. אנחנו עושים את המקסימום בשביל לסייע למשפחות. אם קצין הביטחון של משרד הרווחה יורה לנו להעמיד מאבטח נעשה זאת".

באגף הרווחה במבשרת ציון סירבו לומר מה מצבה של האם ומדוע הורה בית המשפט להוציא את הילדה מחזקתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ