יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

עורכי דינו של גל הירש פנו בימים האחרונים ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה לסיים את החקירה בעניינו בטרם יפנו לבג"ץ בנושא. לדברי הפרקליטים, הפנייה נעשתה על רקע התמשכות החקירה והנזקים הכבדים שגרמה להירש. במסגרת החקירה נבדק חשד למתן שוחד לעובד ציבור זר, עבירות מיסוי והלבנת הון.

עורכי דינו של הירש, טל שפירא וגיורת אדרת, ציינו במכתבם את פעולות החקירה שננקטו נגד הירש, שנפסל ממועמדות לתפקיד מפכ"ל המשטרה ב-2015 – אז נפתחה החקירה בעניינו. "מדובר בפרק זמן בלתי סביר להתמשכות חקירה", כתבו עורכי הדין. במכתב קראו שפירא ואדרת למנדלבליט למנות ועדת חקירה בלתי תלויה לבדיקת ההליכים שהובילו לדבריהם לסיכול מועמדותו של הירש לתפקיד המפכ"ל, וזאת "בכדי לשמר את אמון הציבור ועל מנת לעשות צדק עם הירש".

באחרונה פורסם כי במשטרה מתכוונים לקבוע שאין מקום להעמיד את הירש לדין. אולם, בעקבות הפרסומים, אמר פרקליט המדינה שי ניצן כי בקשות לחיקורי דין בחו"ל שטרם נענו, מובילות להמשך החקירה. נגד הירש עומד החשד כי חברת דיפנסיב שילד שבראשה הוא עומד נתנה שוחד לשר ההגנה לשעבר של גיאורגיה דוד קזרשווילי במסגרת מכרז למתן שירותי ייעוץ לכוחות הצבא המקומיים במדינה בשנים 2008-2007.

החקירה נפתחה בעקבות בקשה שהגיעה מטביליסי לאור הליכים שנפתחו נגד קזרשווילי בגין משפט שהתנהל מולו בגין עבירות שחיתות. עם ההודעה על מינויו של הירש לתפקיד המפכ"ל ב-2015, הוחלט בפרקליטות לפתוח נגדו בחקירה. אולם, מאז זוכה קזרשווילי בבית משפט בגיאורגיה מכל החשדות נגדו.

בדיון שנערך לאחרונה בוועדת הפנים של הכנסת, דחה פרקליט המדינה את הטענות שלפיהן החקירה נפתחה על מנת לסכל את מינויו של הירש למפכ"ל. הדברים נאמרו בעקבות הקלטה של ראש חטיבת המודיעין לשעבר, תת-ניצב גיא ניר, שנשמע אומר בשיחה עם ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה מני יצחקי כי בדק את הבקשה מגיאורגיה וקבע שלא עולים ממנה חשדות פליליים נגד הירש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ