ראש מועצת עמנואל מואשם בשחיתות: הבטיח לקדם את ענייני חב"ד בתמורה לתמיכה בו

לפי כתב האישום, עזרא גרשי הבטיח להעסיק את אנשי חב"ד במועצה ולתמוך כספית בקהילה, והפקיד המחאות בסך 300 אלף שקל כערבות. בתיק מואשם גם בכיר בקהילת חב"ד במועצה

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יותם ברגר
יותם ברגר

ראש מועצת עמנואל שבשומרון, עזרא גרשי, הואשם היום (שלישי) בפרשת שחיתות בשלטון המקומי לצד נאשם נוסף, בכיר בקהילת חב"ד במועצה, ששמו נאסר לפרסום. לפי כתב האישום, השניים סיכמו כי גרשי, העומד בראש המועצה מטעם ש"ס מאז 2008, יקדם את ענייני חב"ד בניגוד לחוק, בתמורה לתמיכת חברי הקהילה בו. ההסכם ביניהם יצא לפועל רק בחלקו.

גרשי ב-2010צילום: תומר אפלבאום

כתב האישום מתייחס לתקופה שקדמה לבחירות 2013. לפיו, ראש המועצה הבטיח לדאוג להעסקת אנשי קהילת חב"ד הגדולה במועצה ולתמיכה כספית בה, בתמורה להבטחת תמיכה במועמדותו לתפקיד. על מנת להבטיח את קיום ההסכם, הפקיד ראש המועצה המחאות בסך 300 אלף שקל בידי רב שהוסכם ביניהם.

לפי כתב האישום, גרשי התחייב למנות את הנאשם השני למשרה בכירה בשכר במועצת עמנואל ולתקצב מוסדות תורניים הקשורים אליו. עוד התחייב גרשי לתקצב מדרשה הקשורה לנאשם, לאייש תפקידים במחלקת החינוך באנשי חב"ד ולתת לנאשם זכות וטו ביחס לזהות היועץ המשפטי של המועצה.

ראש המועצה עמד בחלק מההבטחות, ולפי כתב האישום הוא תקצב עמותה הקשורה לנאשם בעשרת אלפים שקלים. אולם אנשי חב"ד שהכירו את ההסכם טענו שהפר את סעיפיו האחרים. הוא מואשם בעבירת שחיתות ואיום ואי-פרסום הסכמים לפי חוק הרשויות המקומיות.

עו״ד שרון נהרי, המייצג את גרשי, העריך כי הוא יזוכה מכל חשד נגדו. "צר לנו שפרקליטות המדינה החליטה להגיש כתב אישום נגד אדם שהקדיש את כל חייו לעשייה ציבורית ועזרה למען אחרים", מסר, "עזרא גרשי הוא ראש שמועצה אהוב ואהוד שעשה רבות למען תושבי מועצה אזורית עמנואל. מדובר באיש בעל ערכים שכתב אישום אינו מתיישב איתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ