מת מפצעיו הנער שנפצע אנושות בתאונת הפגע וברח בתל אביב

ארבעה ימים אחרי שנפגע ממכונית כשרכב על אופניים חשמליים, מת בבית החולים ארי נשר, בן 17. "ברגע אחד, עולמנו חרב עלינו. משאפסה התקווה, החלטנו לתרום את איבריו בתקווה שיצילו את חייהם של אחרים", מסרו הוריו, איריס ואבי נשר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איריס, ארי ואבי נשר
איריס, ארי ואבי נשרצילום: רפי דלויה

הנער שנפצע באורח אנוש בתאונת הפגע וברח בתחילת השבוע מת היום (חמישי) מפצעיו בבית החולים איכילוב בתל אביב. הנער, ארי נשר, בן 17, היה מאושפז בארבעת הימים האחרונים לאחר שנפגע ממכונית בשדרות רוקח בתל אביב, כשרכב על אופניים חשמליים עם חברו. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו. הלווייתו תתקיים ביום ראשון בבית העלמין במושב אודים.

הוריו של ארי, איריס נשר והבמאי אבי נשר, סיפרו על בנם שחגג את יום הולדתו בבית החולים. "רגע לפני שהלך מאתנו, חגג ארי שלנו יום הולדת 17. אף ילד בעולם לא צריך להסתלק ממנו בגיל 17. ארי שלנו לא היה רק ילד יפה תואר, הוא היה ילד מוכשר, סקרן, שנון וכל כך שמח. הוא היה קולנוען צעיר ומוכשר ותמיד ניסה לעזור לכל מי שהיה זקוק לו. הוא חלם להיות פרמדיק בצבא, ובשנה האחרונה התנדב מדי שבוע במד"א", כתבו בהודעה לתקשורת.

אספה בדיון בבית משפט השלום בתל אביב, השבועצילום: מגד גוזני

"מגיל צעיר ארי עורר בכל מי שסבב אותו את הרצון לחיות ולשמוח וליטול חלק בדבר הנפלא הזה, שנקרא חיים. ארי שלנו נפגע בתאונת דרכים קשה. ברגע אחד, עולמנו חרב עלינו. כנגד כל הסיכויים, נלחמנו איתו על חייו עד לרגע האחרון. משאפסה התקווה, החלטנו לתרום את איבריו של ארי בתקווה שיצילו את חייהם של אחרים. ברגעיו האחרונים ארי שלנו היה מוקף במשפחתו ובחבריו הרבים והאוהבים, שבאו לחגוג לו יום הולדת 17".

אתמול הורה בית משפט השלום בתל אביב להאריך בחמישה ימים את מעצרו של יצחק אספה, החשוד בדריסתו ובהפקרתו של נשר ושל נער נוסף. בדמו נמצא ריכוז אלכוהול גבוה פי חמישה מהמותר לגילו כנהג צעיר, מתחת לגיל 24. מותו של הנער צפוי להחמיר באופן משמעותי את החשדות נגד אספה. אם עד כה הוא נחקר בחשד לעבירה של גרימת חבלה חמורה, מעתה יוחמר סעיף העבירה לחשד להריגה, עבירה שעונשה הוא עד 20 שנות מאסר.

השופט רועי פרי אמר בדיון כי "נסיבות ביצוע העבירות, ולו ברמת החשד הסביר, מתחדדות ומקבלות משנה חומרה לאור העובדה כי מדובר בנהג חדש וצעיר שנהג בשכרות. יחד עם זאת, שורש כל הרע בתיק שלפניי מצוי בעבירת ההפקרה, כששני קטינים מוטלים על כביש ומתבוססים בדמם, והחשוד מחליט להמשיך בדרכו ולהפקירם. נסיבות האירוע מלמדות על מסוכנות, על מעשים כעורים ועל התנהגות אנטי חברתית".

לפי גורם המעורה בפרטי החקירה, שני חבריו של אספה, עומר לקאו ואור דסה נסעו יחד במכונית נפרדת והיו עדים למהומה במקום התקרית. לדברי הגורם, השלושה נפגשו בדרום תל אביב, ובהמשך שב עמו לקאו לאזור התאונה - שם נעצר. לאחר חקירה של כמה שעות שוחררו השניים בתנאים מגבילים. השניים גוללו בחקירתם את אירועי הלילה, כולל בילוי משותף במועדון ובמסיבת יום הולדת לדסה. לדברי הגורם, חקירת השניים, שהכירו באחת הנבחרות הצעירות של ישראל, מחזקת את החשדות נגד אספה.

מועדון ספורט אשדוד, שבו שיחק החשוד, מסר תנחומים למשפחה. "המועדון מביע צער עמוק וזעזוע ממות הנער ארי נשר, יהי זכרו ברוך. המועדון שולח את תנחומיו העמוקים והכנים ביותר למשפחתו של ארי", נמסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ