ביהמ"ש דחה את ערעור ראש העיר רמת השרון לשעבר, ופסל אותו מהתמודדות בבחירות

המחוזי קבע כי יצחק רוכברגר, שהורשע בשחיתות, לא יוכל להיבחר החודש לראשות העירייה: "הזכות לבחור ולהיבחר אינה מוחלטת" ■ המשטרה פסלה חשדות לשחיתות נגד ראש מועצת חבל מודיעין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יצחק רוכברגר לאחר שניתן גזר דינו ב-2015. "לא ניתן לדון מחדש בעונשו"
יצחק רוכברגר לאחר שניתן גזר דינו ב-2015. "לא ניתן לדון מחדש בעונשו"צילום: אילן אסייג

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (שלישי) את עתירתו של יצחק רוכברגר, לשעבר ראש העיר רמת השרון, על החלטתה של ועדת הבחירות לרשויות המקומיות למנוע ממנו את ההתמודדות בבחירות הקרובות. רוכברגר הורשע ב-2014 בעבירות מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד וזיוף מסמך. ב-2015 קבע בית משפט השלום בתל אביב כי יש קלון במעשיו של רוכברגר, וגזר עליו שישה חודשי עבודות שירות וקנס של 40 אלף שקל.

השופט עידו דרויאן לא נענה לבקשת הפרקליטות לגזור עליו עונש של שישה חודשי מאסר בפועל. בסוף השנה שעברה הגיש רוכברגר בקשת קיצור לתקופת הקלון החלה עליו כדי שיוכל להתמודד לראשות העיר, אך היא נדחתה.

בהחלטת המחוזי נכתב כי מנהלת הבחירות דחתה את מועמדותו של רוכברגר "מהטעם שלא עברו שבע שנים מסיום ריצוי המאסר בפועל". למרות העובדה שלא ישב בכלא כתבה השופטת אורנה לוי: "אין כל רלוונטיות לשאלה באיזה אופן בוצע המאסר - אם בין כותלי בית הסוהר או על דרך של עבודות שירות.

שמעון סוסן בדיון בעניינו, היום. חשוד בשורה של עבירות שחיתותצילום: עופר וקנין

"לא ניתן להחזיר הגלגל לאחור, להליך הפלילי שהסתיים, ולדון מחדש בעונשו של העותר", הוסיפה השופטת. "עיקרון הוודאות והשוויון אינם מאפשרים לקבוע 'נוסחת המרה' אקראית בכל רשות שאינה מעוגנת בדין כלשהו. שיקולים אלו הם בעלי חשיבות רבה לעניין ניהול תקין, הוגן, יעיל ונכון של הליכי בחירות".

עוד נכתב: "בית המשפט העליון כבר קבע, בעניינו של העותר, כי 'גם על הזכות לבחור ולהיבחר, עם כל חשיבותה, לסגת לעיתים מפני שיקולים אחרים, ואין היא זכות מוחלטת'. המחוקק איזן כראוי בין הצורך להבטיח את הרחקתו של אדם שהורשע בעבירה שיש עמה קלון מן השלטון המקומי, לבין הזכות לבחור ולהיבחר, שהיא מזכויות היסוד של משטרנו הדמוקרטי. והדברים יפים לענייננו".

בתוך כך קבעה היום המשטרה כי אין בסיס לחשדות נגד ראש מועצת חבל מודיעין, שמעון סוסן, בעבירות שחיתות ציבורית. סוסן, המקורב לשר האוצר כחלון ולאיש העסקים קובי מימון, נעצר באפריל בחשד שהטה מכרזים ופעל למתן היתרים להפעלת אולם אירועים באזור המושב גנות תמורת שוחד. המשטרה ניקתה גם את סגנו של סוסן, יעקב עטיה, מחשד לעבירות שחיתות. עם זאת קבעה המשטרה כי יש בסיס לחשדות נגד ראש אגף החינוך, נתן ריגלר, ומנהל עמותת הספורט, עובדיה שטח, בעבירות של הפרת אמונים וקבלת כספי ציבור במרמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

מרק יוגורט, זוקיני, שום ושקדים

זריקת מרץ מרעננת בקיץ חם ולח: מתכונים למרק קר

"התחלתי תהליכים חינוכיים רבים במקביל. את רובם לא הייתי יכולה לעשות היום, כי אני אמא" (למצולמים אין קשר לכתבה)

במיליארדים שמבזבזים על "העשרה" אפשר לתת לכל המורים שכר הוגן

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושופטת העליון איימי קוני בארט בבית הלבן, ב-2020. עם הופעת בארט הרסן של השמרנים בעליון הותר

בארה"ב החל עידן חדש של אקטיביזם שיפוטי ימני, שלא ייעצר בהפלות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ