המבקר: דוחה בשאט נפש את דבריו של גלנט נגד וינשטיין ולינדנשטראוס

שפירא גינה את דבריו של שר הקליטה, שאמר כי היועמ"ש והמבקר לשעבר נסחטו לבטל את מינויו לרמטכ"ל ב-2011: "שניהם פעלו באופן מקצועי לחלוטין ולא שקלו שיקולים פוליטיים בהחלטותיהם"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שפירא ולינדנשטראוס בכנסת, אשתקד
שפירא ולינדנשטראוס בכנסת, אשתקדצילום: מיכל פתאל
רויטל חובל
רויטל חובל

מבקר המדינה, יוסף שפירא, גינה את דבריו של שר הקליטה יואב גלנט, אשר טען כי היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין ומבקר המדינה הקודם מיכה לינדנשטראוס נסחטו כדי לסכל את מינויו לרמטכ"ל בשנת 2011. "אשר יגורתי בא לנו", אמר שפירא. "בימים האחרונים שמענו מועמד שתוקף באופן חסר תקדים את ויינשטיין ואת לינדנשטראוס ומטיל ספק ביושרם. אני דוחה בשאט נפש מתקפות אלה, ובוודאי מפי גורם בכיר שמבקש את אמונו של הציבור".

בדברים שנשא בכנס השנתי של "איגוד מבקרים פנימיים בישראל", הבהיר המבקר כי "הן היועץ המשפטי לממשלה והן מבקר המדינה פועלים באופן מקצועי לחלוטין ואין הם שוקלים שיקולים פוליטיים בהחלטותיהם. כך היה בעבר, כך מתקבלות החלטות בהווה, וכך יהיה גם בעתיד".

נתניהו וגלנט בכנסת, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

הוא ציין כי גורמים אלה אינם חסינים מביקורת, אך לדבריו "ביקורת צריכה להיות לגופם של דברים ולא לגופם של אישים, ועליה להיות עניינית ולהיאמר בדרך מכובדת ומכבדת. לא כך היה במקרה זה".

שלשום פורסם בחדשות 12 כי גלנט, שמתמודד בימים אלה לפריימריז בליכוד, אמר בחוגי בית עם מתפקדי המפלגה כי וינשטיין ולינדנשטראוס נסחטו כדי לסכל את מועמדותו לרמטכ"ל. "כשבאה הרמטכ"לות, היועץ המשפטי לממשלה ומבקר המדינה נסחטו על ידי גורמים מסוימים", אמר. "אני לא רוצה להיכנס לעניינים הנוגעים לצנעת הפרט אבל הם נסחטו. כתוצאה מהדבר הזה, הם עשו את מה שהם עשו ובסופו של דבר לא מוניתי. שמתי את הדבר הזה מאחורי, הלכתי קדימה".

בעקבות הפרסום, פנתה התנועה לטוהר המידות ליועמ"ש אביחי מנדלבליט ולמבקר שפירא, בדרישה לפתוח בחקירה או בדיקה בנוגע לטענותיו של גלנט. התנועה מסרה בפנייתה כי דבריו מעוררים חשד כי התבצעו עבירות פליליות, לרבות סחיטה באיומים, שימוש לרעה בכוח המשרה ומרמה והפרת אמונים, והבהירו כי לא ניתן להותיר טענות אלה בלא התייחסות.

"אם יש ממש בדבריו של גלנט, הרי שלפתחנו פרשייה חמורה ביותר, הנוגעת ביסוד היסודות של שלטון החוק ואכיפת החוק בישראל", מסרה התנועה. "מתקיים עניין ציבורי ראשון במעלה באישוש ולחלופין בהפרכת הטענה שהשמיע השר. שהרי, אף בתקופת מערכת בחירות, ותהא מערכת בחירות זו סוערת ככל שתהא, יש לשרטט קו גבול באשר למותר ולאסור ביחס לטענות הנאמרות בחלל הציבורי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ