מח"ש ממליצה להעמיד לדין משמעתי את ראשת אגף משאבי אנוש במשטרה לשעבר

גילה גזיאל נחקרה בעקבות חשיפת "הארץ" בחשד להפרת אמונים על כך שידעה לכאורה כי מפקדים ששירתו תחתיה מזייפים ומטים מכרזים להפקת אירועים. עורך דינה: שמחים שטענתנו כי גזיאל לא עברה עבירה פלילית התקבלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניצבת גילה גזיאל, בפברואר
ניצבת גילה גזיאל, בפברוארצילום: מגד גוזני

מח"ש ממליצה להעמיד לדין משמעתי את ראש אגף משאבי אנוש במשטרה לשעבר, ניצבת גילה גזיאל, בתום חקירה שהתנהלה בעניינה בחשד להפרת אמונים, ועל סגירת התיק הפלילי נגדה. כפי שפורסם ב"הארץ", גזיאל חשודה כי ידעה כי מפקדים ששירתו תחתיה מזייפים ומטים מכרזים להפקת אירועים במשטרה, וזאת על מנת שספק ספציפי יזכה. במח"ש ממליצים עוד להגיש כתב אישום נגד המפיק בכפוף לשימוע, בחשד לזיוף וקבלת דבר במרמה.

כמו כן, במח"ש ממליצים לשקול נקיטת צעדים משמעתיים נגד כמה קציני משטרה ששימשו תקציבאים באותו הזמן, "בגין התנהלות לקויה שלהם שהובילה לפגיעה בשמירה על כספי ציבור, לפגיעה בשוויון ובהליכי מינהל תקינים ולפגיעה בתדמית השירות הציבורי". גזיאל סיימה את תפקידה לפני כמה חודשים ומצויה עתה בחופשת פרישה. המשטרה מסרה כי "בניגוד לפרסומים שונים, החלטת מח"ש כללה המלצה בלבד. החומרים ממח"ש טרם התקבלו במשטרה, ורק לאחר קבלתם הם יילמדו וייבחנו כמקובל. נציין כי גזיאל קצינה ראויה ואיכותית שתרמה רבות".

במהלך החקירה נבדק במח"ש חשד לזיוף מכרז להפקה ובימוי של אירוע הפרידה מהמפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו שנערך ב-2015. הקצינים נחשדו כי זייפו הצעות מחיר של מפיקים מתחרים על מנת שהראל ירון, מפיק מוכר העובד במשך שנים עם המשטרה, יפיק את מסיבת הפרידה. גזיאל הכחישה בחקירתה כי מחקה תכתובות הנוגעות למסיבת הפרידה ממחשבה, ואמרה כי "מעולם לא מחקתי אף מייל".

בהודעה שפרסמה היום (חמישי) מח"ש צוין כי בתום החקירה הוחלט כי "ליקויים אלו התקיימו באווירה של התנהלות לקויה נמשכת, שאיש לא נתן דעתו עליה, ונבעו ככל הנראה, מתוך רצון לקצר הליכים, ולא ממניעים זרים או אישיים כלשהם".

בחקירתה הכחישה גזיאל שידעה או היתה מעורבת במכרזים. בחקירתה טענה כי התבקשה על ידי לשכת המפכ"ל דנינו להכין מסיבה פרידה מפוארת במיוחד. לדבריה, שמו של הראל הוזכר כמי שמבקשים שיפיק את האירוע. לטענת גזיאל, במהלך הישיבות ההיערכות היא מעולם לא הורתה להטות מכרז להפקת האירוע על מנת שהראל יזכה או להטות מכרזים אחרים, ומי שעסק בענייני ההפקה, הבימוי או ההגברה היו קציניה.

בחקירתה נדרשה גזיאל גם להשיב מדוע נמחקו כל המיילים במחשביה מהתקופה בה עסקה בהכנות למסיבה, זאת לאחר שאנשי מבקר המדינה גילו כי כל תכתובות המייל מהתקופה שקדמה למסיבת הפרידה מיוני 2015 נמחקו ממחשבה של הנציבה. "מעולם לא מחקתי מיילים", אמרה גזיאל בחקירתה, "יש לשורה של אנשים גישה למייל שלי ולעתים ישנן תקופות ארוכות שאני בכלל לא נכנסת למייל. אין לי מושג לאן המיילים נעלמו אך מעולם לא מחקתי אף מייל".

על פי החשד, קצינים באגף כוח האדם הציגו הצעות מחיר ישנות אל מול ההצעות שהציג הראל, על מנת ליצור מצג שווא של תחרות שתביא לזכייתו. הדבר נעשה במספר רב של אירועים והתגלה על ידי אנשי מבקר המדינה שהעבירו את החומרים למח"ש על מנת שאלה יפתחו בחקירה.

עו"ד עפר ברטל, שמייצג את גזיאל, מסר בתגובה: "שמחים שמח"ש קיבלו את טענתנו שלפיה ניצב גילה גזיאל לא עברה כל עבירה פלילית. שמחים עוד, כי אין המלצות לנקוט נגדה בהליכים כלשהם, וממליצים לבדוק בלבד, שמא יש לפעול באמצעים משמעתיים או פיקודיים בלבד. יש לשים לב לתוכן הודעת מח"ש, שלפיה 'אחריותה' של ניצב גזיאל היא יותר פיקודית מיניסטריאלית ולא אחריות אישית".

כתבות מומלצות

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ