המשטרה פשטה על מועדון בת"א וסגרה אותו; בקהילה הגאה זועמים

שוטרים רבים שבאו למועדון ה"סאונה" ריכזו את המבלים ברחבה והאירו עליהם בפנסים. במשטרה הסבירו כי קיבלו מידע על הברחת כמות מסחרית של קריסטל מת. האגודה למען הלהט"ב: הפשיטה חסרת הרגישות שגויה ומזיקה

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוטרים פושטים על המועדון, הלילה
שוטרים פושטים על המועדון, הלילהצילום: קרדיט דוברות משטרה
בר פלג
בר פלג

המשטרה פשטה הלילה (שבת) על מועדון "סאונה" בתל אביב, המזוהה עם הקהילה הגאה, סגרה אותו ועצרה את הבעלים ואדם נוסף. זאת, לאחר שאצל כמה מהמבלים במקום נתפסו סמים. שוטרים ובלשים רבים באו למקום בליווי כלב ומעדויות הנוכחים עולה כי הם ריכזו את המבלים, שלבשו מגבות בלבד, במרכז רחבת המועדון, והאירו עליהם בפנסים. אצל 14 מהם נמצאו סמים, בין היתר קריסטל ואקסטזי, והם נחקרו במקום ושוחררו.

בקהילה הגאה מתחו ביקורת על הפשיטה, שנערכה בחודש הגאווה, בשעה שבמקום נכחו תיירים רבים. איתי פנקס-ארד, מחזיק תיק הגאווה בעיריית תל-אביב-יפו, מסר: "מבלי להיכנס לשיקולים המבצעיים של משטרת ישראל, הבחירה לבצע פשיטה כזו בעיצומו של חודש הגאווה ושבוע בלבד לפני מצעד הגאווה היא בחירה שגויה קטגורית, מיותרת ומזיקה ליחסי האמון בין המשטרה לבין קהילת הלהט"ב. דווקא על רקע הדיאלוג השוטף והמוצלח שמתנהל בין מנהיגות הקהילה והמרכז הגאה לבין משטרת תל אביב, צורמת ההחלטה להלך אימים על תיירים ומקומיים כאחד".

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר בעקבות הפשיטה: "אין ספק שיש להילחם בתופעת צריכת הסמים בקהילה, ויש הרבה דרכים לעשות זאת. עם זאת, אין לנו אלא לתהות על בחירתה של משטרת ישראל לפשוט על מועדון של הקהילה בפתח שבוע הגאווה, ללא הבנה של הרגישות הנדרשת. זו בחירה שגויה ומזיקה, שרק תרחיק אותנו מפתרון הבעיה ומחיזוק מערכת יחסי האמון עם המשטרה".

במשטרה הסבירו כי הפשיטה נערכה בעיתוי זה בשל מידע מודיעיני על הברחת כמויות מסחריות של קריסטל מת, המכונה "טינה" ונחשב מסוכן במיוחד. לאחר החג צפויים נציגי המשטרה והקהילה הגאה להיפגש ולדון בשיתוף הפעולה במאבק בשימוש בסמים בקהילה הגאה וברגישות הנדרשת בטיפול בה. מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תפעל בנחישות כנגד אותם מועדונים בהם מתקיים סחר ושימוש בסמים באופן פומבי ובוטה. המאבק בנגע הסמים יפגע בבעלי העסקים, בכיסם וברווחיהם, שכן אחריותם היא לכל המתרחש במועדונים שבבעלותם".

לפני כחודשיים פשטה המשטרה בפעם השנייה בתוך שנתיים על מועדון "ברקפסט" בתל אביב, עצרה אחד מבעליו וסגרה אותו לחודש, לאחר שאצל כמה מהמבלים נמצאו כמויות קטנות של סמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ