עורך דינם של שלושה חשודים באונס התיירת בקפריסין: "הם שומרים על זכות השתיקה"

ארבעה מתוך 12 החשודים נחקרו היום, כמו גם החשוד המרכזי ■ "דיילי מייל" פרסם מדברי חברתה של המתלוננת, שסיפרה כי "היא הסכימה לשכב עם אחד הישראלים, ואז האחרים רצו לתוך החדר" ■ מכתב החשדות עולה כי החשוד המרכזי נפגש עם התיירת בימים שקדמו לתקרית וקיים איתה יחסי מין

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שליחת "הארץ" לאיה נאפה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
החשודים מובאים לדיון בהארכת מעצרם, ביום חמישי בבית המשפט בקפריסין
החשודים מובאים לדיון בהארכת מעצרם, ביום חמישי בבית המשפט בקפריסין צילום: AFP
נעה שפיגל
נעה שפיגל
שליחת "הארץ" לאיה נאפה

ארבעה מהחשודים הישראלים באונס תיירת בריטית בת 19 בקפריסין נחקרו היום (שבת) בבירה ניקוסיה, בנוסף לחשוד המרכזי בפרשה. החקירה נמשכה כשש שעות. בהתאם למערכת אכיפת החוק בקפריסין, לא ייערך עימות עם המתלוננת, אבל יתקיים מסדר זיהוי. העונש על אונס בקפריסין נע בין עשר ל-12 שנות מאסר.

לפי עורך דינם של החמישה, שלושה מהם שומרים על זכות השתיקה. חשוד נוסף, לדבריו, "שיתף פעולה וכנראה ישוחרר בימים הקרובים".

ביום חמישי האריך בית משפט מקומי בשמונה ימים את מעצרם של 12 החשודים, בני 16 עד 19, לאחר שנציג המשטרה הזהיר בדיון מפני אפשרות שיעזבו את קפריסין. לפי כתב החשדות, רק שלושה חשודים טענו בחקירתם כי לא היו בחדר עם המתלוננת בלילה שבין שלישי לרביעי.

החדר שבו על פי החשד אירע האונס, אתמולצילום: נעה שפיגל

מכתב החשדות עולה כי החשודים החזיקו את המתלוננת בכוח ואנסו אותה, עד שלבסוף הצליחה להימלט מהחדר בעודה עירומה. המתלוננת סיפרה שפגשה שני חברים, סיפרה להם את שאירע והם לקחו אותה למרפאה. בהמשך סייעו לה להגיש תלונה נגד החשודים. לפי עדות של אחת מהם שפורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי, כשפגשה את המתלוננת מיד אחרי התקרית "היא היתה בדמעות ובמצוקה גלויה" וסיפרה שאולצה לשכב עם כל החשודים לפי התור. "היא אמרה לי מיד שהיא הסכימה לשכב עם אחד מהגברים הישראלים, ואז כל האחרים רצו לתוך החדר", צוטטה החברה. "היא סיפרה לי שהם הכאיבו לה בכל חלקי גופה והיתה מכוסה בחבלות".

בדיווח הבריטי צוטטו תיירות בריטיות נוספות מבית המלון, שסיפרו שתיירים ישראלים נוהגים להטריד אותן ומנסים לשכנע אותן לשכב איתם. "חברה שלי ישנה בחדר שלה, כשישראלי נכנס ודרש ממנה לשכב איתו", צוטטה אחת מהן. "היא צעקה עליו שיצא מהחדר אבל לא היה אכפת לו". אחד העובדים במלון סיפר לעיתון שבתקרית אחרת, ישראלי עקב אחר חברה שלו לשירותי הבנות והציע לה לשכב איתו.

עוד עולה מהמסמך המשטרתי כי הנאנסת והחשוד המרכזי נפגשו בימים שקדמו לתקרית, ושכבו פעמיים בשלושת הימים שקדמו לה. באותו הערב הזמין אותה החשוד המרכזי לחדרו, ושם קיימו יחסי מין – במהלכם החשוד היה אלים כלפי המתלוננת. "היא ביקשה ממנו שיפסיק את מעשיו והחלה לבכות", נכתב בכתב החשדות. "למרות זאת, במקום לעצור הוא התעלם מבקשותיה והמשיך לקיים איתה יחסי מין בניגוד לרצונה". בהמשך קרא החשוד לחבריו, שנכנסו לחדר וצפו בשניים. כמה מהם הצטרפו וכמה מהם תיעדו חלקים מהתקרית בטלפונים סלולריים, אותם החרימה המשטרה. שלושה מהחשודים מכחישים שהיו בחדר בזמן התקרית.

בחקירתו הראשונית הכחיש החשוד המרכזי כל קשר למתלוננת, אך בהמשך הודה שהשניים שכבו מספר פעמים בימים שקדמו לתקרית. על פי גרסתו, הוא וחבר נוסף שכבו עם המתלוננת באותו הערב בהסכמתה ואף אדם נוסף לא נכח בחדר. בחקירה מאוחרת יותר שינה גם את גרסתו הזו ואמר שכמה מחבריו נכנסו לחדר באותו הערב, אך רק צפו בהם. שוטרים שהגיעו לחדר המלון מצאו חמישה קונדומים משומשים ו-13 אריזות קונדומים קרועות. בכתב החשדות צוין עוד שעל גופו של אחד החשודים נמצאו חבורות ומכות, שלטענתו נגרמו בקטטה עם אורח אחר במלון.

במקביל לחקירת חמשת החשודים העצורים בניקוסיה, נמשכת גם חקירת שלושת החשודים העצורים בעיר לימסול, שני העצורים בעיר לרנקה ושניים נוספים באיה נאפה. את החשודים מייצגות כמה קבוצות עורכי דין, שהוחלפו כמה פעמים.

11 מהעצורים הגיעו לקפריסין בשלוש קבוצות, אחת מהן מירושלים, קבוצה נוספת מהקריות וקבוצה שלישית מעפולה. עצור נוסף אינו קשור אליהם, ומתגורר ביישוב בצפון. במשטרה הדגישו שהחקירה בראשיתה, והעריכו שלאורכה ייגבו כ-35 עדויות – בהן עדויות של חברים של החשודים, עובדי המלון ועדים לתקרית. כמו כן במשטרה מתכוונים לערוך מסדרי זיהוי ולאסוף סרטונים ממצלמות אבטחה סמוכות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ