משטרת קפריסין מחפשת עוד שלושה חשודים באונס התיירת על סמך ממצאי דנ"א

לפי כתב החשדות המתוקן שהוגש לבית המשפט, בדגימות שנלקחו מהתיירת הבריטית אותר דנ"א של שניים מהעצורים הישראלים ושל אדם נוסף שזהותו לא ידועה. האינטרפול הצטרף לחקירה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
החשודים באונס הקבוצתי נלקחים למעצר בקפריסין, בשבוע שעבר
החשודים באונס הקבוצתי נלקחים למעצר בקפריסין, בשבוע שעברצילום: Cyprus Mail / Christos Theodorid
נעה שפיגל
נעה שפיגל

המשטרה בקפריסין מחפשת אחר שלושה חשודים נוספים באונס הקבוצתי בקפריסין, שהדנ"א שלהם נמצא בזירה - כך עולה מכתב החשדות המתוקן שהוגש היום (שישי) לבית המשפט בפארלמיני. לפי כתב החשדות, זהותם של השלושה אינה ידועה למשטרה ובכוונתה לפנות לסוכנויות נסיעות ולמלון שבו לפי החשד אירע האונס על מנת לאתרם. בתוך כך, האינטרפול (הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי) הצטרף לחקירה ועוסק בבדיקת חומרים שהועברו אליו.

בכתב החשדות נכתב עוד כי בדגימות שנלקחו מפניה של התיירת הבריטית אותר דנ"א של שניים מהעצורים הישראלים ושל אדם נוסף שזהותו לא ידועה. אחד משני העצורים הכחיש עד כה בחקירותיו כי קיים יחסי מין עם המתלוננת. כמו כן, בתחתוניה של התיירת ובמכנסיה אותר דנ"א של חשוד נוסף, שאף הוא אינו מוכר. השלמת בדיקות הדנ"א צפויה להסתיים בימים הקרובים.

החשודים ששוחררו ממעצר, אתמול

חלק מהעצורים הודו בחקירתם במשטרה כי היו בחדר בזמן המקרה או קיימו יחסי מין עם התיירת, אך טענו כי המעשים בוצעו בהסכמה. המשטרה גבתה עד כה 36 עדויות בפרשה ובכוונתה לגבות 20 עדויות נוספות. עדות נוספת תיגבה גם מהמתלוננת עצמה.

לפי עדותה של הצעירה, היא באה מרצונה לחדרו של החשוד המרכזי בפרשה, שהכירה שלושה ימים קודם לכן. לאחר ששוחחו, השניים הלכו יחד לחדר השינה במטרה לקיים יחסי מין. במהלך יחסי המין החשוד החל להיות אלים כלפיה ודרש כי תעשה רק מה שהוא רוצה, מה שגרם לה לבקש שיחדול ולפרוץ בבכי. חרף בקשותיה, החשוד המשיך במעשיו והתעלם ממנה. בשלב מסוים החשוד קרא לחבריו שהיו בחדר הסמוך להיכנס לחדר השינה, והם כפו עצמם עליה.

הבוקר האריך בית המשפט בשישה ימים את מעצרם של שבעה חשודים במעורבות באונס. לפי עורכי דינם של החשודים, ניר יסלוביץ ויניב הברי, בזירת האונס במלון באיה נאפה נמצאו שלושה ממצאי דנ"א שאינם שייכים ללקוחותיהם. תחילה עצרה המשטרה 12 ישראלים בחשד למעורבות באונס התיירת הבריטית, ואתמול הורה בית משפט מקומי על שחרורם של חמישה מהם. הישראלים - בני 16 עד 19, תושבי הקריות, עפולה וירושלים - חשודים כי החזיקו את המתלוננת בכוח בחדר מלון ואנסו אותה בזה אחר זה, עד שהצליחה להימלט.

המתלוננת, בת 19, העידה שסיפרה לחבריה את שאירע מיד לאחר מכן, והם לקחו אותה למרפאה וסייעו לה להגיש תלונה במשטרה. לפי חברה של המתלוננת, שעדותה פורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי, "היא היתה בדמעות ובמצוקה גלויה" וסיפרה שאולצה לשכב עם החשודים לפי התור. "היא אמרה לי מיד שהיא הסכימה לשכב עם אחד מהגברים הישראלים, ואז כל האחרים רצו לתוך החדר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ