שוחררו הישראלים החשודים באונס בקפריסין, התיירת נעצרה בחשד שבדתה את תלונתה

מקור במשטרת קפריסין אמר כי "לא היה אונס", והצעירה נעצרה בחשד ל"הטעיית הרשויות". לפי מקור המעורה בחקירה, החשדות נגדם בוטלו. השבעה צפויים לחזור היום לישראל

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הנערים לאחר שחרורם במעצר בקפריסין, היום
הנערים לאחר שחרורם במעצר בקפריסין, היום
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שבעת הישראלים שהיו עצורים בחשד לאונס תיירת בריטית בקפריסין שוחררו היום (ראשון). לפי מקור המעורה בחקירה, כל החשדות נגדם בוטלו. משטרת קפריסין החזירה לשבעה את הדרכונים והם צפויים לשוב הערב לישראל. המתלוננת נעצרה הבוקר בחשד ל"הטעיית הרשויות", ושני מקורות במשטרת קפריסין אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס שהצעירה בדתה את התלונה. "לא היה אונס", אמר אחד מהם. לדברי המקור, המתלוננת, בת 19, היתה כל הלילה בחקירה, שבסופה הוחלט להותיר אותה במעצר, והיא תובא מחר להארכת מעצר. לפי דיווחים בישראל ובקפריסין, הצעירה חזרה בה מגרסתה.

בשבוע האחרון הופצו ברשתות החברתיות סרטונים של המתלוננת במצבים אינטימיים, שנראו כי צולמו ללא ידיעתה. עוד הופצו תצלומים שלה עם בחורים וכן שמה הפרטי. החשוד המרכזי אמר היום לאחר שחרורו לעיתונאים כי הצעירה ידעה שמצלמים אותה. תיעוד ללא רשות והפצתו מהווה עבירה פלילית בישראל. לדברי החשוד, הוא רוצה להעביר מסר שיש "לחשוב פעמיים ולהחתים בחורות על חוזה לפני שעושים דברים". בכתב החשדות המתוקן שהוגש ביום שישי נכתב כי המשטרה מנסה לשחזר סרטונים שמחקו הנערים.

השאלות הפתוחות בחקירת האונס:

■ מה הוביל את הצעירה לשנות את גרסתה?
■ מה גרסתה העדכנית?
■ מהן העדויות החדשות שלפי עורכי דינם של החשודים הביאו לתפנית בחקירה?
■ כמה מהצעירים הודו כי קיימו עמה יחסי מין? והאם זה אכן היה בהסכמה?
■ משטרת קפריסין הודיעה ביום שישי כי היא מחפשת עוד שלושה חשודים באונס. לא ברור אם נמצאו ונחקרו, ואם לא - מדוע.
■ בידי המשטרה סרטונים המתעדים את האירוע, וכמה מהצעירים הודו שמחקו חלק מהם. לא ברור מה נראה בסרטונים, ומדוע חלקם נמחקו.

שניים מהחשודים הישראלים מגיעים לבית המשפט באיה נאפהצילום: Petros Karadjias/אי־פי

עו"ד יניב הברי, שמייצג חלק מהחשודים, אמר ל"הארץ" כי הצעירה נחקרה בגין מתן עדות שקר. סנגורם של ארבעה מהחשודים, ניר יסלוביץ, אמר הבוקר על המתלוננת בראיון לגלי צה"ל כי "הגרסה שלה התבררה כשקרית באמצעות ראיות שאנחנו הבאנו לצוות החקירה". לדבריו, הוא לא הופתע מההתפתחות בפרשה. "אני אמרתי כל הזמן לתקשורת שתהיה מאופקת ושלא תכריע שהנערים הללו אנסו, כי אני ידעתי מאלף ואחת אינדיקציות שהנערים הללו לא קשורים לאירוע הנטען".

יסלוביץ אמר כי "השאלה היא לא אם יש ראיות דנ"א או אין, השאלה אם יחסי המין היו בהסכמה. לקיים יחסי מין זה עדיין לא פשע. הבאנו אני כבר לא יודע כמה אינדיקציות וראיות ישירות, שיחסי מין היו בהסכמה". לדבריו, "שניים מהם קיימו יחסי מין ושניים לא היו קשורים כהוא זה לקיום יחסי מין איתה. אחד מהם צילם, אחד נכנס לקראת סוף האירוע לשתי דקות ויצא".

החשודים הישראלים בהגעתם לבית המשפט, שלשוםצילום: AFP

עורך הדין הוסיף בהודעה שפרסם: "כפי שטענתי לאורך כל ההליך, לא היה בקפריסין אונס. הצעירים שיצאו לחופשה שהפכה לסיוט ייצאו לביתם עוד היום, כולם יחזרו לביתם ולמשפחותיהם. משטרת קפריסין ביצעה חקירה מקצועית ויסודית".

אבא של אחד הנערים אמר ל"הארץ": "אמרתי תמיד, הילדים שלנו חפים מפשע ולא אשמים. אנחנו מכירים את הילדים שלנו ואם היו בסיטואציה כזאת או אחרת הם היו מונעים אותה". האב הוסיף: "אנחנו מתכוונים לתבוע את המתלוננת. אני רוצה להגיד תודה לרשויות שעשו עבודה יסודית והתנהגו מאוד יפה לילדים שלנו".

לפי כתב החשדות המתוקן שהוגש ביום שישי לבית המשפט בפארלמיני, המתלוננת קיימה יחסי מין עם 12 נערים. בכתב החשדות נכתב כי "יש עדות שיוצרת בסיס סביר לכך שהחשודים מעורבים". כתב החשדות ציין כי החשוד המרכזי שינה את גרסתו שלוש פעמים בחקירותיו, כשבתחילה אמר שמעולם לא דיבר עם הצעירה הבריטית.

בכתב החשדות נכתב כי אחד המעורבים העיד במשטרה כי ראה את החשוד המרכזי מקיים יחסי מין שלוש פעמים עם המתלוננת, ושראה חשוד נוסף מקיים איתה יחסים פעם אחת. לדבריו, הפעם האחרונה היתה המקרה שעליו התלוננה הצעירה, והוא היה בחדר עם עוד שישה מהצעירים.

החדר שבו אירע האונס לדברי התיירת הבריטית, בשבוע שעברצילום: נעה שפיגל

בכתב החשדות נכתב עוד כי בדגימות שנלקחו אותר דנ"א של שניים מהעצורים הישראלים ושל אדם נוסף שזהותו לא ידועה. אחד משני העצורים הכחיש עד כה בחקירותיו כי קיים יחסי מין עם המתלוננת. כמו כן, בתחתוניה של התיירת ובמכנסיה אותר דנ"א של חשוד נוסף, שאף הוא אינו מוכר. ביום חמישי שוחררו ממעצר חמישה מ-12 העצורים.

חלק מהעצורים הודו בחקירתם במשטרה כי היו בחדר בזמן המקרה או קיימו יחסי מין עם התיירת, אך טענו כי המעשים בוצעו בהסכמה. לפי עדותה של הצעירה, היא באה מרצונה לחדרו של החשוד המרכזי בפרשה, שהכירה שלושה ימים קודם לכן. לאחר ששוחחו, השניים הלכו יחד לחדר השינה במטרה לקיים יחסי מין. במהלך יחסי המין החשוד החל להיות אלים כלפיה ודרש כי תעשה רק מה שהוא רוצה, מה שגרם לה לבקש שיחדול ולפרוץ בבכי. חרף בקשותיה, החשוד המשיך במעשיו והתעלם ממנה. בשלב מסוים החשוד קרא לחבריו שהיו בחדר הסמוך להיכנס לחדר השינה, והם כפו עצמם עליה.

המתלוננת העידה שסיפרה לחבריה את שאירע מיד לאחר מכן, והם לקחו אותה למרפאה וסייעו לה להגיש תלונה במשטרה. לפי חברה של המתלוננת, שעדותה פורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי, "היא היתה בדמעות ובמצוקה גלויה" וסיפרה שאולצה לשכב עם החשודים לפי התור. "היא אמרה לי מיד שהיא הסכימה לשכב עם אחד מהגברים הישראלים, ואז כל האחרים רצו לתוך החדר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סרינה וויליאמס מתאמנת על הדשא במגרש המרכזי, לקראת טורניר ווימבלדון

אחרי שנה בלי טניס ומאמן, סרינה מתכוננת לקאמבק. או לפרישה

אלברט אסקולה ואסי אסקולה ב"אין עוד אהבה כזאת"

יש רק אירוע אחד ברזומה של אסי עזר שלא התנהל מול המצלמה

MADE BY MAC 

12.04.2004

ביטחון המדינה לפני הכל. זו בדיוק הליבה של תרבות האונס

הפריטים המוצעים למכירה. הוצגו בבית החוקרת מאז הניסוי

נאס"א מנסה להשיב לידיה אבק ירח ושלושה תיקנים מתים

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

שורת עזיבות ורייטינג צונח: למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ