בכיר בחברה עירונית בירושלים נעצר בחשד שחילק הטבות תמורת ביטול דו"חות למקורביו

לפי החשד, הבכיר והעוזרת האישית שלו חילקו אלפי כרטיסים לאירועים והופעות בסיוע עובד בעירייה. השלושה חשודים בעבירות מרמה והפרת אמונים וכן בעבירת שוחד

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית המשפט שלום בירושלים, במאי
בית המשפט שלום בירושלים, במאיצילום: אורן בן חקון
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

בכיר בחברה עירונית בירושלים נעצר הבוקר (שלישי) בחשד שחילק אלפי כרטיסים לאירועים והופעות תמורת ביטול דו"חות חניה למקורביו. לפי הודעת המשטרה, לצד הבכיר נעצרו העוזרת האישית שלו, שחשודה כי פעלה עמו, ועובד בעיריית ירושלים שחשוד כי סייע להם. העובד השלישי חשוד גם שפעל לקבל היתר להריסת מבנה לשימור בשטח שנמצא בבעלות אשתו בעיר, ולבניית בניין דירות במקומו.

מהמשטרה נמסר כי השלושה, תושבי ירושלים והסביבה בשנות ה-30 וה-70 לחייהם, חשודים בעבירות מרמה והפרת אמונים וכן בלקיחת שוחד או מתן שוחד - לשון הודעת המשטרה. הם נעצרו בבתיהם, ומעצרם של הבכיר ושל עובד העירייה הוארך היום ביממה בבית משפט השלום בירושלים, ומחר הם ישוחררו למעצר בית של חמישה ימים. השניים הורחקו מהחברה העירונית ומהעירייה למשך שבועיים.

נציג המשטרה בדיון ציין כי "על פי החשד, השניים, נושאי משרות בכירות בשירות הציבורי, פעלו בניגוד מוחלט לאינטרס הציבורי וטוהר המידות. על פי החשד, עובד העירייה היה יד ימינו של הבכיר בכל הקשור למתן טובות ההנאה. בפעולתם שיחדו גורמים בעלי השפעה בעיריית ירושלים". הוא הוסיף כי "ישנם חשדות ממשים לשחיתות בהיקף נרחב". צו איסור פרסום הוטל על שמם ועל פרטיהם של השלושה, המכחישים את המיוחס להם.

השופטת ציינה בעניינה של העוזרת כי מחומר החקירה עולה החשד כי יש לה מעורבות ישירה במעשי השחיתות, כמו שני העובדים האחרים ואולי אף יותר. פרקליטה של העוזרת, עו"ד עדי כרמלי, מסר בתגובה ל"הארץ" כי "בהתנהלות מרשתי לא דבק רבב. הדברים יוכחו לבטח ככל שהחקירה תתקדם. באשר להחלטת השחרור הרי שהיא מדברת בעד עצמה. התנהלות המשטרה בהחלטה על הגשת הערר מונעת מרדיפה אחר אגו וכבוד".

עוד נמסר כי המעצרים בוצעו בתום חקירה סמויה שארכה חודשים. לפי המשטרה, החקירה נפתחה בעקבות קבלת מידע על חשד לאי סדרים, קבלת שוחד ומתן שוחד והפרת אמונים על ידי השלושה. הם חשודים שביצעו את העבירות במשך כשבע שנים במטרה לקדם טובות הנאה ואינטרסים אישיים. גורמים במשטרה אמרו ל"הארץ" כי הפרשה רק בתחילתה וכי ייתכן שתסתעף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון צפיות בשבוע בשיאי המגפה: ההצלחה המפתיעה של הדשבורד

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ