עשור אחרי אונס אלים ברעננה, המשטרה עצרה חשוד בעקבות התאמת דנ"א

החשוד, ללא עבר פלילי, זומן לחקירה לאחר שנמצא דמיון בין ממצאים מזירת האונס לדגימת דנ"א שנלקחה מאחיו, שנחקר על עבירה אחרת. הוא הכחיש קשר לאונס, אך מקור במשטרה אמר כי נמצאו שקרים בעדותו. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קניון רננים, סמוך לזירת האונס. המשטרה נעזרה בדנ"א מאחיו של החשוד, שכנעה אותו לבוא לתחנה והערימה עליו
קניון רננים, סמוך לזירת האונס. המשטרה נעזרה בדנ"א מאחיו של החשוד, שכנעה אותו לבוא לתחנה והערימה עליוצילום: ניר קידר

המשטרה עצרה לפני שלושה שבועות גבר בן 35 בחשד שאנס אשה בפברואר 2009 ברעננה - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. החשוד, תושב כפר סבא בלי עבר פלילי, נעצר בעקבות התאמת דנ"א בינו לבין ממצאים מזירת האונס, ליד קניון רננים. לאחר שהמשטרה הגישה היום הצהרת תובע בפרשה, הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום ביום חמישי, בבית המשפט המחוזי מרכז.

המתלוננת, אז בשנות השלושים לחייה, סיפרה כי הותקפה באופן אלים במיוחד, אך המשטרה לא הצליחה לאתר את החשוד. לפני כחודשיים, במסגרת ניסיונות של חטיבת החקירות לפענח תיקים ישנים, הצליחו אנשי מעבדה למצוא דמיון בין דגימת דנ"א מאחיו של החשוד, שנחקר על עבירה אחרת, ובין הדגימה מזירת האונס.

החוקרים גרמו לחשוד לבוא לתחנת המשטרה בנוגע לתלונה שביקש להגיש בעניין אחר, ובמהלך הגשת התלונה הוא שתה מכוס מים ועישן סיגריה. הדנ"א שהופק מהן היה זהה לדנ"א מהזירה וגרם למעצרו. לאחר מכן עדכנו החוקרים את המתלוננת ואף גייסו לשם כך את החוקרת שגבתה ממנה תלונה (ושמאז פרשה מהמשטרה). השיטה שבעזרתה נתפס החשוד סייעה גם באיתור רוצח הנערה נועה אייל ב-2014, 16 שנה לאחר הרצח.

בחקירתו הכחיש החשוד כל קשר לאונס, אך גורם המעורה בפרטי החקירה אמר כי נמצאו שקרים בעדותו על אורח חייו מלפני עשור. עו"ד חזי כהן, המייצג את החשוד, אמר היום: "מרשי מכחיש מכל וכל את המיוחס לו. טרם נחשפנו לחומר הראיות המלא, ולכשיתקבל נגיב בהקדם. הלקוח המום מהחשדות והוא כופר בטענה שהיה אירוע שהתרחש מצידו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ