בעזרת פענוח דנ"א: תושב כפר סבא מואשם שאנס אשה לפני עשור

לפי כתב האישום אלחי נידם, בן 35, ארב לאשה ברחוב חשוך ברעננה, לקח אותה באיומים לפרדס סמוך ונמלט לאחר האונס. הוא אותר באמצעות בדיקה שנערכה לאחיו, שנחשד בעבירה אחרת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קניון רננים, סמוך לזירת האונס. המשטרה נעזרה בדנ"א מאחיו של החשוד, שכנעה אותו לבוא לתחנה והערימה עליו
קניון רננים, סמוך לזירת האונס. המשטרה נעזרה בדנ"א מאחיו של החשוד, שכנעה אותו לבוא לתחנה והערימה עליוצילום: ניר קידר

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד תושב כפר סבא בן 35, אלחי נידם, בגין אונס אשה ברעננה לפני עשור, וכן באיום עליה בנשק קר, בחטיפתה, במעשה סדום, במעשה מגונה ובגרימת חבלה. המקרה פוענח לאחרונה בעקבות התאמת דנ"א בינו לבין ממצאים מזירת האונס, ליד קניון רננים בעיר.

על פי כתב האישום, בפברואר 2009, בסביבות 20:30, הלכה האשה לעבר מכוניתה שעמדה שחנה ברחוב ללא תאורת לילה. נידם ארב לה כשהוא לבוש בבגדים כהים ועוטה כפפות, והביא עמו חפץ חד, אזיקון וחומר חיטוי. הוא מואשם כי כשנכנסה לרכב סנוור אותה, ניפץ את השמשה והתיז על פניה חומר צורב, ואז גרר אותה מחוץ למכונית אל תוך פרדס סמוך, כשהוא מאיים עליה בחפץ חד. עוד נכתב כי בחלק מהזמן חנק אותה.

"הנאשם לא שעה לבכייה ותחנוניה של המתלוננת, שחזרה והתחננה לנאשם שיניח לה, ואף הציעה לו לקחת את רכבה וכל רכושה", כתבה הפרקליטות, "הנאשם פעל לאורך האירוע בקור רוח ובצורה מחושבת". לאחר מכן, לפי כתב האישום, אנס אותה. בהמשך דחף אותה למקום אחר בפרדס, ושם ציווה עליה ללכת ישר בעוד שהוא נמלט לכיוון הנגדי. לדברי הפרקליטות, "מדובר באשה בגירה שניהלה אורך חיים מלא ועצמאי עד ליום האירוע בו חרב עליה עולמה וחייה השתנו ללא היכר, ועד היום היא מתמודדת לא רק עם הקושי שבשיקום מפגיעה כה קשה אלא גם עם החשש והפחד מהתוקף".

המתלוננת, אז בשנות ה-30 לחייה, סיפרה כי הותקפה באופן אלים במיוחד, אך המשטרה לא הצליחה לאתר את הנאשם. לפני כחודשיים, במסגרת ניסיונות של חטיבת החקירות לפענח תיקים ישנים, הצליחו אנשי מעבדה למצוא דמיון בין דגימת דנ"א מאחיו של נידם, שנחקר על עבירה אחרת, ובין הדגימה מזירת האונס.

החוקרים גרמו לנידם לבוא לתחנת המשטרה בנוגע לתלונה שביקש להגיש בעניין אחר, ובמהלך הגשת התלונה הוא שתה מכוס מים ועישן סיגריה. הדנ"א שהופק מהן היה זהה לדנ"א מהזירה וגרם למעצרו. לאחר מכן עדכנו החוקרים את המתלוננת ואף גייסו לשם כך את החוקרת שגבתה ממנה תלונה (ושמאז פרשה מהמשטרה). השיטה שבעזרתה נתפס נידם סייעה גם באיתור רוצח הנערה נועה אייל ב-2014, 16 שנה לאחר הרצח.

בחקירתו הכחיש נידם כל קשר לאונס, אך גורם המעורה בפרטי החקירה אמר כי נמצאו שקרים בעדותו על אורח חייו מלפני עשור. בנוסף לממצאי הדנ"א, נידם הוקלט מדבר עם אמו במהלך החקירה הסמויה שהתנהלה נגדו. נידם חשד כי כי מתקיימת נגדו חקירה שכוללת האזנות סתר, ואמר לאמו: "אם הייתי אונס מישהי והדבר היה מתגלה, הייתי לוקח במיידי את הדרכון שלי, נמלט מהארץ ונעלם". בנוסף, נידם הפציר בחבר שלו שמשרת במשטרה לבדוק במאגרים המשטרתיים אם אכן מתקיימת נגדו חקירה.

עו"ד חזי כהן, המייצג את נידם, אמר לאחר שפורסם דבר מעצרו: "מרשי מכחיש מכל וכל את המיוחס לו. טרם נחשפנו לחומר הראיות המלא, ולכשיתקבל נגיב בהקדם. הלקוח המום מהחשדות והוא כופר בטענה שהיה אירוע שהתרחש מצדו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ