הנהלת בתי המשפט: אין לנו התנגדות לפרסום החומרים מהטלפון של אפי נוה

בהודעה מטעם דוברות הרשות השופטת נכתב כי "ככל שהדבר תלוי בה, לרשות אין התנגדות שהחומרים ייחשפו". אתמול דווח ב"הארץ" כי נוה קידם לכאורה מועמדות של שופט לתפקיד בכיר בתמורה לסיוע בענייניו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוה בדיון בהארכת מעצרו, בינואר
נוה בדיון בהארכת מעצרו, בינוארצילום: ראובן קסטרו

הנהלת בתי המשפט הודיעה היום (שישי) באופן חריג כי היא אינה מתנגדת לפרסום ההודעות ממכשיר הטלפון של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, על רקע הפרסומים אודות קשרים בינו לבין שופטים. "צו איסור הפרסום שהוצא לגבי החומרים ניתן לבקשתו של נוה", נכתב בהודעת בתי המשפט, "הרשות השופטת אינה מבקשת לחסות דבר ואין לה כל התנגדות שהחומרים ייחשפו".

בהודעה נכתב כי "בימים האחרונים אנו עדים לפרסומים שונים בדבר חומרים שנטען שנלקחו מתוך הטלפון הנייד של עו"ד אפי נוה ובדבר הקלטות והתכתבויות שקיים לפי הנטען עם שרים, פוליטיקאים, שופטים ועיתונאים לפני כשלוש שנים. ככל שהדבר תלוי בה, לרשות אין כל התנגדות שהחומרים ייחשפו על מנת לשים קץ למסע ההכפשות חסר האחריות נגד שופטי ישראל בכללותם העושים את מלאכתם במסירות, במקצועיות ובאמונה".

נשיאת העליון אסתר חיות בכינוס לשכת עורכי הדין, במאיצילום: ליאב פלד

אתמול דווח ב"הארץ" כי נוה קידם לכאורה מועמדות של שופט בכיר לתפקיד יוקרתי בתמורה למימוש אינטרסים הקשורים בעבודתו. המידע לא נבדק על ידי המשטרה במסגרת פרשת החשדות לשחיתות נגד נוה, שבמסגרתה הוחלט להעמידו לדין בכפוף לשימוע על קבלת שוחד מיני מהשופטת אתי כרייף. הנהלת בתי המשפט הכחישה את הדברים בשמו של השופט, ועו"ד בועז בן צור המייצג את נוה סירב להגיב.

מהמידע עולה כי בשנת 2016 פעל נוה לקידום השופט, שעמו היו לו יחסים קרובים, לתפקיד שעליו התמודדו כמה שופטים. לפי המידע, נוה קשר בין קידום המועמדות לבין התחייבות של השופט בפניו הקשורה בתחום המשפט - והשופט לא שלל את הדברים. מהמידע מתברר כי נוה הופיע בפני ועדה פנימית, המורכבת משופטים בכירים בלבד, והביע את תמיכתו בקידום השופט הבכיר על פני המועמדים האחרים. זאת, בעוד שפעל לחסום את מועמדותו של שופט אחד לפחות. השופט שנוה המליץ עליו אכן נבחר לבסוף לתפקיד, ומכהן בו גם כעת.

בעקבות הפרסום ב"הארץ" פנתה היום התנועה לטוהר המידות אל נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, וביקשה ממנה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיעביר לנציב תלונות הציבור על השופטים את חומרי החקירה הקשורים לפרשה. "בדיקת הדברים על ידי הנציב בעלת חשיבות ציבורית עליונה וצריכה להתבצע בדחיפות. אם יש לכאורה אמת - ולו במעט - במה שפורסם, נדרשת בדיקה מוסמכת ופרסום דו"ח מלא לציבור כדי לשמור על אמון הציבור במערכת ובשופטי ישראל", כתבה התנועה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ