מנדלבליט: מתקשה להאמין שיימצא בסיס לטענת נתניהו כי הואשם בחוסר תום לב

היועמ"ש התייחס לנימוקים שהגיש ראש הממשלה לכנסת בבקשה לקבלת חסינות מהעמדה לדין. הוא הוסיף כי פרקליטי נתניהו לא העלו בשימוע טענות על תפירת תיקים: "מצער שעכשיו זה עולה. אין לזה ביסוס"

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנדלבליט באוניברסיטת חיפה, היום
מנדלבליט באוניברסיטת חיפה, היוםצילום: רמי שלוש
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר היום (ראשון) כי הוא "מתקשה להאמין" שוועדת הכנסת תמצא "בסיס לטענות" של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלפיהן כתב האישום נגדו הוגש בחוסר תום לב. בדבריו התייחס מנדלבליט לנימוקים שהגיש נתניהו בבקשה לקבלת חסינות מפני העמדה לדין.

מנדלבליט נשאל בכנס באוניברסיטת חיפה אם לגיטימי ראש הממשלה ישתמש בביטויים כמו "הפיכה שלטונית" ו"תפירת תיקים", והשיב כי בשימוע שנערך לנתניהו "לא היו טענות על תפירת תיקים". לדברי היועמ"ש, "עכשיו כשהתקבלה ההחלטה, נשמעו הטענות. מצער שעכשיו זה עולה. אין לזה שום ביסוס". הוא הוסיף כי הוא לא מתכוון להתעמת עם נתניהו בנושא, וכי "יש את הפורום המתאים שהדברים יתבררו בהם. הדברים יתבררו בדרך הנכונה שהכללים והחוק מתווים, ואני לא חושב שזה שיש אפשרות לטעון משהו, נכון לטעון אותו כשאין לו בסיס".

נתניהו מודיע על בקשת החסינות, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

היועץ המשפטי לממשלה התייחס לביקורת עליו ועל הפרקליטות, ואמר: "אני לא חושב שהתביעה הכללית או מוסד היועמ"ש הוא מושלם, ולגיטימי שתהיה ביקורת, וגם לגיטימי שיהיו טענות". הוא ציין גם כי "כשהיו טענות טובות ומשמעותיות שעלו בשימוע, קיבלנו את ההחלטות כמו שקיבלנו".

מנדלבליט התייחס גם לביקורת שנשמעה על החיפוש שביצעה המשטרה בטלפונים של יועצי ראש הממשלה, ואמר: "כל ביקורת זו הזדמנות ללמוד ולהשתפר. המטרה לא מקדשת את האמצעים. אני מוטרד מכמה טענות שהיו וננסה ללמוד מה הדברים שנעשו בתקופה כזאת, אי אפשר לטמון את הראש בחול ולהגיד שהכל בסדר כי לא הכל בסדר".

בנובמבר פרסם מנדלבליט את כתב האישום נגד נתניהו, שבו הוא מואשם בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 4000, ובעבירות של מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000. בין היתר נכתב בכתב האישום כי נתניהו "נהג במשוא פנים והעמיד עצמו בניגוד עניינים בין תפקידיו הציבוריים לענייניו הפרטיים - תוך סטייה מהשורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ