סייעת בגן של כרמל מעודה מואשמת בתקיפת חמישה פעוטות

כתב האישום שהוגש נגד לירז נתן, בת 32, כולל שמונה סעיפים של תקיפת קטין. לפי הפרקליטות היא נהגה להטיח, להכות ולהניח את רגליה על ילדים בגן, וכן מנעה מהם לאכול

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנה נגד אלימות בגנים בקריית הממשלה, ביולי
הפגנה נגד אלימות בגנים בקריית הממשלה, ביוליצילום: מוטי מילרוד
בר פלג
בר פלג

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד לירז נתן, סייעת בגן שניהלה כרמל מעודה בראש העין, על תקיפת חמישה פעוטות בשנים 2018-2017. במסמך שהוגש לבית משפט השלום בפתח תקוה האשימה פרקליטות מחוז המרכז את נתן בשמונה סעיפים של תקיפת קטין. מעודה, הממונה עליה, הואשמה ביולי ב-18 סעיפים של התעללות ותקיפה בחסר ישע.

על פי כתב האישום, במהלך עבודתה בגן "בייבי לאב", שיועד לפעוטות מגיל שלושה חודשים עד גיל שלוש, תקפה נתן פעוטות במקרים רבים וגרמה להם "מכאובים וליקויים גופניים". נתן עבדה בגן במשך שלוש שנים, מיוני 2016 ועד למאי 2019, ומתוקף תפקידה היתה אחראית לשלומם של הפעוטות.

מעודה בעת שחרורה מנווה תרצה, באוקטוברצילום: תומר אפלבאום

הפרקליטות מונה, בין היתר, מקרים שבהם הסייעת הטיחה פעוטות בעוצמה אל הרצפה; הכתה פעוט באמצעות מטלית, אחזה בחוזקה בזרועו, הטיחה אותו על מזרן, הכתה אותו בזרועו ומשכה את ראשה לאחור; תחבה בחוזקה פרוסת לחם לפיו של אחד הפעוטות ואף הניחה את רגליה על אחת הפעוטות, הצמידה את גופה למזרן וסטרה על ידה.

בכמה מקרים הושיבה נתן פעוטות בחוזקה על כיסאות כשגב חולצתם מולבש על משענת הכיסא, כך שלא יכלו לזוז. הדבר הוביל לכך שאחד הקטינים התפתל במשך שלוש דקות בניסיון לקום מהכיסא, עד שהצליח להשתחרר. בהזדמנות אחרת היא העמידה קטינה כשפניה מופנות לקיר, בלי שתוכל להיתמך בדבר, למשך כמה שעות. זאת בזמן שהפעוטה צפתה בחבריה משחקים ואוכלים את ארוחת הבוקר שנמנעה ממנה.

כתב אישום הוגש נגד מעודה לאחר שביולי האחרון פורסמו סרטוני אבטחה מהגן שניהלה בביתה, שתיעדו מסכת התעללויות בילדי הגן. היא שהתה במעצר במשך שלושה חודשים בטרם שוחררה למעצר בית באוקטובר. שחרורה התעכב לאחר שארבעה מפקחים שהיו אמורים לשמור עליה, בהם שלושה מקרובי משפחתה, התחרטו בשל לחצים ואיומים שהופעלו עליהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ