אוחנה ליועמ"ש הכנסת: אתה מצוי בניגוד עניינים חמור, הפסק לעסוק בתיקי נתניהו

שר המשפטים כתב לאיל ינון כי יבקש מיולי אדלשטיין להורות לו לחדול מטיפול בענייניו של ראש הממשלה. אתמול פתח הליכוד בקמפיין שנועד לאלץ את ינון להשעות את עצמו מעיסוק בתיקי נתניהו

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוחנה בכנסת, בחודש שעבר. הליכוד בקמפיין שנועד לאלץ את ינון להשעות את עצמו מעיסוק בתיקי נתניהו
אוחנה בכנסת, בחודש שעבר. הליכוד בקמפיין שנועד לאלץ את ינון להשעות את עצמו מעיסוק בתיקי נתניהוצילום: אוהד צויגנברג
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

שר המשפטים אמיר אוחנה קרא הערב (שלישי) ליועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון, להפסיק לעסוק בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטענה ל"ניגוד עניינים חמור". אוחנה, שלמשרדו אין קשר לעבודתו של יועמ"ש הכנסת, כתב כי "ככל שתחליט שלא לעשות כן, אבקש מיו"ר הכנסת להורות עליך לחדול מטיפול בעניינים אלו". ינון עסק לאחרונה בגיבוש חוות דעת בשאלה האם הכנסת מוסמכת לדון בבקשת החסינות שהגיש נתניהו עוד לפני הבחירות.

אוחנה טען כי ינון נמצא בניגוד עניינים משום שבת זוגו, עו"ד עמית מררי, היתה מעורבת בגיבוש כתב האישום נגד נתניהו. "הטענה שעו"ד ינון מוגבל לטפל רק בענייני חקיקה שבטיפולה של בת זוגו, עו"ד מררי, אינה מתיישבת עם הצהרתה של עו"ד מררי שבה התחייבה גם בשמו שלא יעסוק בשום עניין שהיה מצוי בטיפולה!", כתב אוחנה. לדבריו, "איש לא היה מקבל מצב שבו היועמ"ש לכנסת היה דן בשאלות הנוגעות לענייניו של ראש הממשלה אילו עו"ד מררי הייתה חברה בצוות ההגנה של ראש הממשלה".

ינון בכנסת, בספטמבר

אתמול פתח הליכוד בקמפיין שנועד לאלץ את ינון להשעות את עצמו מעיסוק בתיקיו של נתניהו, ויועצו של נתניהו אף טען כי ינון צריך לעמוד לדין בגין הפרת אמונים. ינון מסר אתמול כי הוא דוחה בתוקף את הטענה, ואמר כי אין קשר בין מעורבות בת זוגו בגיבוש כתבי האישום לבין סמכותו לגבש עמדה בנושאים פרוצדורליים בכנסת. עם זאת, הוא הודיע כי בכוונתו למדר עצמו מעיסוק בטענות המהותיות של נתניהו אם ייפתחו דיוני החסינות. בנוסף, בהודעה שפרסמה הכנסת בתגובה לטענות הליכוד, נרמז כי חברי הכנסת מודעים היטב לקשר בין ינון למררי ולמרות זאת, איש מהם לא העלה עד כה טענה לניגוד עניינים.

בשתי חוות הדעת שפרסם ינון עד כה הוא הבהיר שהכנסת "רשאית" לקיים דיון בבקשת החסינות, אך גלגל את ההחלטה לידיו של יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, איש מפלגתו של נתניהו. אדלשטיין הבהיר שאין לו כוונה לאפשר את קיום הדיון אך ביקש חוות דעת שלישית מינון כדי לוודא שהדבר אכן נתון בסמכותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ