הפרקליטות סגרה את החקירה נגד נוחי דנקנר שהביאה להקפאת בקשת החנינה שלו

החקירה נסגרה בעילה של חוסר ראיות מספיקות. בעקבות זאת צפוי הנשיא ריבלין לבחון את בקשת החנינה של דנקנר. על פרטי התלונה נגד יו"ר קבוצת IDB הוטל צו איסור פרסום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דנקנר בכניסה לכלא מעשיהו, ב-2018
דנקנר בכניסה לכלא מעשיהו, ב-2018צילום: עופר וקנין

הפרקליטות סגרה היום (חמישי) את החקירה הפלילית החדשה נגד נוחי דנקנר, שהביאה להקפאת הטיפול בבקשת החנינה נגדו. עם סגירת החקירה צפוי הנשיא ראובן ריבלין לשוב ולבחון את בקשתו של דנקנר. פרקליטות מחוז המרכז סגרה את החקירה בעילה של חוסר ראיות מספיקות, לאחר שהמשטרה לא מצאה די ראיות שיגבו את גרסת האסיר שהתלונן נגד דנקנר ושכלוא איתו באותו האגף.

בעקבות החקירה הועבר דנקנר מכלא מעשיהו לאגף שמור בכלא ניצן, שבו מוחזקים אסירים המצויים בסכנה ומוצבות בו מצלמות. על פרטי התלונה הוטל צו איסור פרסום.

ריבלין בירושלים, בנובמברצילום: אמיל סלמן

דנקנר, יו"ר קבוצת IDB לשעבר, מרצה מאסר מאז אוקטובר 2018 לאחר שהורשע בהרצת מניות. הוא הגיש את בקשת החנינה בפברואר בשנה שעברה. עד כה לא גיבשו במשרד המשפטים חוות דעת בנושא החנינה. ביולי 2016 הורשע דנקנר ושופט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, גזר עליו שנתיים מאסר בפועל. ערעורו לבית המשפט העליון נדחה, ועונשו הוחמר לשלוש שנות מאסר בפועל.

במרכז הפרשה עמדה הנפקת מניות שביצעה IDB, אז חברת האחזקות המשמעותית ביותר במשק הישראלי, בפברואר 2012. המהלך זכה לכינוי "הנפקת החברים", שכן השתתפו בה חברים רבים ועשירים של דנקנר. ערב ההנפקה פעל איתי שטרום לרכוש כמויות מסיביות של מניות החברה בבורסה מתוך מטרה להשפיע על שער המניה ועל היקף המסחר בה לחיוב. זאת, בעוד דנקנר סייע לו בקבלת אשראי במיליוני שקלים מהבנק הבינלאומי למימון המשך הזרמת הביקושים למניה, ואף רתם שורה של אנשי עסקים שרכשו את אחזקותיו של שטרום מידיו, מחוץ לבורסה, מהלך שאפשר לשטרום להשתמש בכספים כדי לשוב ולהזרים ביקושים נוספים למניה בבורסה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ