משה איבגי הורשע במעשה מגונה על סט צילום וזוכה משני אישומים נוספים מחמת הספק

איבגי הורשע שנגע ב-2012 בגבה של האשה והחדיר את ידו תחת גופייתה, נצמד אליה ולחש באוזניה ביטויים גסים. הוא זוכה משני סעיפי אישום נוספים מחמת הספק, אולם השופט ציין כי גרסאות המתלוננות אמינות

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איבגי בבית משפט השלום בחיפה, היום
איבגי בבית משפט השלום בחיפה, היוםצילום: רמי שלוש
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית משפט השלום בחיפה הרשיע היום (חמישי) את השחקן משה איבגי במעשה מגונה על סט צילום ב-2012. איבגי זוכה משני סעיפי אישום נוספים מחמת הספק, אולם השופט זיו אריאלי ציין כי הוא מאמין למתלוננות. כתב האישום המקורי ייחס לאיבגי ארבעה אישומים, אך לאחר שאחת המתלוננות סירבה לשתף פעולה עם ההליך, הפרקליטות חזרה בה מאחד מהם.

איבגי הורשע בגין מקרה שאירע ב-2012 בסט צילומים של סרט שבו השתתף. השחקן ניגש לאשה המכונה א', ליטף את גבה החשוף והחדיר את ידו תחת גופייתה. כאשר הביעה א' מחאה על התנהגותו, איבגי השיב: "פרצה קוראת לגנב". במקרה אחר, בעת צילומי הסדרה "הבורר", הוא נצמד לגופה ולחש לה שהוא רוצה "לזיין" אותה.

איבגי בבית משפט השלום בחיפה, ב-2018צילום: רמי שלוש

בית המשפט דחה את טענתו של איבגי כי אמר את הדברים לא' בהומור וכי התנהגותו היתה בגדר "ניסיון חיזור לגיטימי". בהכרעת הדין נכתב כי עדותו של איבגי "פתלתלה ומתחמקת", ואינה ראויה לאמון.

אחד האישומים שמהם זוכה איבגי מתייחס למקרים ב-2013, ולפיו איבגי דחף בכוח את ראשו לעבר החזה של המתלוננת ג', שעבדה עמו בהפקת הצגה, ומישש את גופה מעל חולצתה. בהכרעת הדין נכתב כי למרות שעדותו של איבגי "לא הותירה רושם מהימן" גם במקרה זה, נותר ספק סביר לגבי מה שאירע. זאת, בין היתר, כי הגרסאות שסיפרה ג' לקרוביה לגבי האירועים אינן אחידות, וכי בחרה שלא להביא בפני בית המשפט שתי עדות ששמעו מפיה על ההתרחשות זמן קצר אחרי שקרתה. עם זאת, הודגש, "גרסתה של ג' נמצאה מהימנה יותר מזו של הנאשם".

האישום השני שממנו זוכה השחקן נוגע לתקרית בדצמבר 2013. לפי האישום, איבגי ניגש לאשה המכונה ד' בדוכן פלאפל ושאל אותה שאלות מיניות מפורטות, בהן אם היא "מזדיינת". כתב האישום ייחס לו בסעיפים אלו מעשה מגונה והטרדה מינית. בית המשפט קבע כי איבגי אכן אמר את האמירות וגרסתה של ד' אמינה. אולם, נקבע כי איבגי אמנם שאל "שאלות חודרניות, פולשניות, בוטות חסרות רגישות וגסות רוח", אך "אין לראות בשאלות אלו משום הטרדה מינית".

עורך דינו של איבגי, מיכאל כרמל, אמר לאחר ההרשעה: "בית המשפט זיכה את אבגי משלושה אישומים חמורים והרשיע אותו לצערי באישום, שאם לא היה מדובר במר אבגי ובדרך החקירה הזה לא היה מגיע לבית המשפט". לדבריו, "האישום שבו הוא הורשע לא הוכחש. הוויכוח היה אם זה עבירת מין או חוש הומור, והשופט לא קיבל את זה שהיה מדובר בחוש הומור".

מהפרקליטות נמסר כי היא "תלמד את הכרעת הדין ותשקול אם להגיש ערעור. הפרקליטות רואה בחומרה עבירות נגד נשים, בפרט בניצול מעמד, ותמשיך לפעול בעניין".

איבגי הכחיש את הטענות נגדו, ולאחר פרסום התלונות הודיע כי הוא משהה את כל עיסוקיו בתיאטרון. משפטו החל ביוני 2018, לאחר שב-2017 פורסם ב"הארץ" כי פרקליטות מחוז חיפה שקלה לסגור את התיק נגד השחקן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ