ניצב שני פורש מהמשטרה בתוך יממה: ראש אגף החקירות הודיע על סיום תפקידו

עזיבת גדי סיסו מצטרפת להודעת הפרישה של ראש אגף התנועה אתמול. מקורביו אמרו שהוא חש מיצוי. לפני שבוע הורה ארדן שלא למנות מפכ"ל קבוע, וכי ממלא המקום יוביל סבב מינויים במשטרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראש אגף החקירות הפורש, ניצב גדי סיסו
ראש אגף החקירות הפורש, ניצב גדי סיסוצילום: אילן אסייג

ניצב שני הודיע על פרישה בתוך יממה: המשטרה מסרה היום (שני) כי ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב גדי סיסו ביקש לסיים את תפקידו. ההודעה מצטרפת לפרישתו של ראש אגף התנועה, ניצב אבי אדרי, שאתמול פורסם כי החליט לעזוב את הארגון.

הודעת סיסו באה אחרי החלטתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בשבוע שעבר שלא למנות מפכ"ל עד לאחר הבחירות, ולהאריך בינתיים את כהונתו של ממלא מקום המפכ"ל הנוכחי מוטי כהן. במקביל, אישר ארדן לכהן להתחיל בסבב מינויים נרחב בצמרת המשטרה. עד כה נמנע כהן מלעשות זאת נוכח האפשרות שימונה מפכ"ל קבוע. בימים האחרונים ערך כהן סדרת שיחות עם קציני סגל הפיקוד הבכיר במשטרה לקראת סבב המינויים הצפוי בימים הקרובים, והחלטת סיסו נמסרה במהלך שיחות אלה.

בסביבתו של ראש אגף החקירות אמרו כי הרקע לפרישתו הוא תחושת מיצוי אחרי 35 שנות עבודה במשטרה, וכי הוא ביקש לסיים את תפקידו אחרי הבחירות ולאחר שימונה מפכ"ל קבוע.

"ההודעה למ"מ המפכ"ל היתה דווקא עכשיו על מנת שתעשה העברת מקל מסודרת למחליף ועל מנת לא להשאיר מקום לספקולציות או לעזוב את המשטרה ביום אחד", אמר גורם בסביבתו, "לאחר שהגיע לתפקיד הבכיר ביותר בתחום החקירות, הוא לא רואה את עצמו ממשיך לתפקיד מפקד מחוז, אלא הגיע למסקנה שהגיע הזמן לעשות לביתו בתום שירות ארוך ומשמעותי במשטרה". הגורם העריך שסיסו יפרוש מהמשטרה בקיץ הקרוב.

מוטי כהן בחנוכת תחנת משטרה בצור באהר, בשבוע שעבר צילום: אמיל סלמן

בהודעת המשטרה היום נמסר כי ממלא מקום המפכ"ל "השלים את סבב השיחות עם ניצבי המשטרה" וכי במהלכן הביע סיסו את רצונו לסיים את תפקידו בתום כהונתו ולפרוש מהארגון. עוד נמסר שסוכם עם ניצב אדרי כי יפרוש בחודשים הקרובים. "סבב המינוים הצפוי במשטרה ידון בין השר לביטחון הפנים ומ"מ המפכ"ל במהלך הימים הקרובים", נכתב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ