עורכי הדין של נעמה יששכר: ועדת החנינות ברוסיה אישרה את בקשתה

מחר יכריע מושל המחוז אם להעביר את בקשת החנינה של הצעירה הכלואה במדינה לנשיא פוטין. לפי עורכי דינה, הליך חנינה של אזרח זר הוא חריג מאוד

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יששכר בדיון בעניינה, בחודש שעבר
יששכר בדיון בעניינה, בחודש שעברצילום: Alexander Zemlianichenko Jr/אי
בר פלג
בר פלג

ועדת החנינות ברוסיה אישרה היום (שני) את הבקשה של נעמה יששכר, הכלואה במדינה מאז אפריל - כך הודיעו עורכי דינה. מחר יכריע מושל המחוז אם להעביר אותה לעיונו של הנשיא ולדימיר פוטין. הבוקר אמר דובר הקרמלין כי פוטין יקבל החלטה בנושא בזמן הקרוב. יששכר מרצה עונש מאסר של שבע שנים וחצי לאחר שהורשעה באוקטובר בהברחת 9.5 גרם חשיש.

מצוות ההגנה של יששכר, בראשות עו"ד ואדים קלובגנט, נמסר כי הם "מקווים שבקשת החנינה תאומץ במהירות על ידי נשיא רוסיה וכי בהתאם לסמכותו המעוגנת בחוק יחנון וישחרר אותה". אחד מעורכי הדין יששכר, אלכסיי קובלנקו, אמר בשבוע שעבר ל"הארץ" כי הליך חנינה ברוסיה הוא נדיר. "נשיא רוסיה מעולם לא נתן חנינה לאזרח זר עד כה", ציין. "יחד עם זאת, כל ההליך הזה עד כה הוא מאוד חריג לכן הכל יכול להיות".

אמה, יפה יששכר, נפגשה עם פוטין במעון ראש הממשלה בשבוע שעבר. לאחר הפגישה אמר פוטין: "ברור לי שנעמה ממשפחה טובה והגונה. ידועה לי עמדתו של ראש הממשלה שרוצה לקבל החלטה, וזה ללא ספק יילקח בחשבון". עוד אמר פוטין: "האם דואגת מאוד, כמובן, אמרתי לה את זה והייתי רוצה לחזור - הכל יהיה בסדר". נתניהו אמר לאחר הפגישה כי היא היתה "מצוינת ומרגשת", והודה לפוטין על המחווה. לאחר מכן הוסיף כי "לא ייקח הרבה זמן" עד שיששכר תשוחרר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ