אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (חמישי) עד להחלטה אחרת את מעצרו של יונתן פולק, פעיל שמאל ועובד "הארץ". זאת לנוכח המשך סירובו להכיר בסמכות בית המשפט הישראלי ולעמוד בתנאי השחרור שלו. תחילה האריך השופט אלעזר ביאלין את מעצרו ב-24 שעות כמו בדיונים קודמים, אך בעקבות בקשתו של פולק מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת.

פולק, שנעצר לפני כחודש בעקבות קובלנה פלילית של ארגון 'עד כאן', ביקש גם בדיונים קודמים להאריך את מעצרו עד להחלטה אחרת, וכעת בית המשפט קיבל את בקשתו. "כשאני מובא לדיון בבית משפט אין אוכל מתאים עבורי וגם הטיפול הרפואי לוקה" אמר פולק לשופט. "אני מבין שבית המשפט מנסה לשמור על זכויותיי ולכן קובע דיונים סמוך אחד לשני אבל מה שקורה בפועל הוא שזכויותיי נפגעות. אבקש לעצור אותי עד החלטה אחרת. הבעיה שלי לעמוד בתנאים אינה כספית, היא עקרונית ולכן אין בדיונים האלה צורך ופוגעים בי שלא לצורך".

יונתן פולק בבית משפט השלום בירושלים, החודשצילום: אוהד צויגנברג

בהחלטתו כתב השופט ביאלין כי "ככל שהנאשם היה מצהיר בפני כי יתייצב להמשך ההליכים בעניינו הייתי מוכן אף להקל בתנאי השחרור. אך הנאשם כופר בסמכותו של בית משפט זה לדון אותו ובעצם קיום ההליך, ומצהיר שלא יתייצב לכל הליך בעניינו. משכך לא מצאתי מקום להורות על ביטול צו המעצר שהוצא כדין".

הדיון הבא שנקבע לפולק הוא ב-27 באפריל, כך שאם לא יפקיד ערבות, הפעם הבאה שבה הוא צפוי לעמוד בפני שופט תהיה רק בעוד כשלושה חודשים. הבוקר ערך סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט ירון מינטקביץ, דיון גישור עם פולק ועם ארגון 'עד כאן' בניסיון להביא לשחרורו. גם בדיון זה פולק סירב לשתף פעולה עם בית המשפט ולא הכיר בסמכותו.

נוסף על הליך הקובלנה הפלילית המתנהל נגדו ונגד פעילי שמאל נוספים, פולק נחקר בשבוע שעבר במשטרת אריאל. החקירה התנהלה בגין תלונה שהגיש ארגון 'עד כאן' נגד פולק על מעורבותו בהפגנות האלימות התקיימות בכפר קדום מידי שבוע. לאחר החקירה הוצא נגד פולק צו הרחקה מהגדה המערבית ל-15 יום.

עו"ד צור פלק, היועץ המשפטי של ארגון 'עד כאן', מסר: "אנחנו מברכים על כך שבית המשפט לא נוטל חלק במשחקים הפוליטיים והציניים של הנאשם פולק, ועומד על כך שפולק יבטיח את התייצבותו לדיונים, ומבלי הבטחת התייצבותו לא ישוחרר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ