המחוזי התיר למשטרה לחפש במכשירי הטלפון של יועצי נתניהו

ההחלטה הפכה את פסיקת בית משפט השלום, שלא התיר את החיפוש בדיעבד לאחר גילוי הכשלים בחקירה. השופט ציין כי פסיקתו לא מפחיתה מחומרת התנהגות החוקרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוריך בהיכל שלמה בתל אביב, בספטמבר
אוריך בהיכל שלמה בתל אביב, בספטמברצילום: תומר אפלבאום

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר היום (שישי) למשטרה לבצע חיפושי במכשירי הטלפון של יונתן אוריך ועופר גולן, יועצי התקשורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת חקירת החשד להטרדת עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר. השופט אברהם היימן קיבל את ערעור המדינה והפך את החלטת בית משפט השלום, שלא התיר את החיפוש בדיעבד לאחר גילוי הכשלים בחקירה.

השופט היימן כתב כי "אין בתוצאה של החלטה זו להפחית מחומרת התנהגותם הבעייתית של החוקרים, אך אני רואה את עבירת הטרדת עד כעבירה חמורה ביותר במהותה. פגיעה באוטונומיית העדים ובחופש שלהם להעיד היא פגיעה באושיות המשפט והצדק. אני סבור שהמעשה העולה בחומר חקירה, הטרדת עד המדינה תוך הגעה למקום מגוריו והשמעת דברים במגביר קול, הוא מעשה חמור ביותר המחייב את מיצוי החקירה עד תום".

עופר גולן בבית משפט השלום בהרצליה, בדצמברצילום: מוטי מילרוד

סנגוריהם של אוריך וגולן, עמית חדד ונועה מילשטיין, מסרו כי בכוונתם להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון על מנת שידון מחדש בהחלטה. העליון כבר דן בסוגייה בדצמבר, אז הורה לבית משפט השלום לדון שוב בבקשת המשטרה לחפש בטלפונים שלהם.

לפי החשד, אוריך וגולן הם האחראים לכך שמול ביתו של פילבר הוצב ב-29 באוגוסט 2019 רכב ועליו מערכת כריזה, שהשמיע קריאות לפילבר לחזור בו מעדותו. פילבר, שלא היה בבית באותה עת, דיווח למשטרה על הצבת הרכב, אך לא הגיש תלונה רשמית בעקבותיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ