ועדת ההיתרים תדון בבקשת נתניהו למימון פרקליטיו יומיים לפני משפטו

חברי הוועדה כתבו כי פרקליטי נתניהו "יצטרכו להציג בפני הוועדה טיעונים מפורטים על הנסיבות המצדיקות היענות לבקשה". בקשת רה"מ לקבלת מימון מספנסר פרטרידג' נדחתה שלוש פעמים

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראש הממשלה נתניהו בוועידת מקור ראשון, בדצמבר
ראש הממשלה נתניהו בוועידת מקור ראשון, בדצמברצילום: אמיל סלמן
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה הודיעה היום (חמישי) כי תדון בבקשה החדשה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבל תרומה מאיל ההון ספנסר פרטרידג' למימון הוצאותיו המשפטיות. הדיון ייערך ב-15 במארס - יומיים לפני הדיון הראשון במשפטו של נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים. חברי הוועדה כתבו לפרקליטי נתניהו כי "יצטרכו להציג בפני הועדה טיעונים מפורטים על הנסיבות המצדיקות היענות לבקשה, וכן יידרשו להציג אסמכתאות ככל שישנן לביסוס הטענות".

השבוע הודיעה הוועדה כי אפשר לדון מחדש בבקשתו של נתניהו, שנדחתה כבר שלוש פעמים, בשל "שינוי נסיבות משמעותי" - הגשת כתב האישום נגדו. לפי הוועדה, שינוי הנסיבות מתבטא ברשימת העדים שצורפה לכתב האישום נגד נתניהו, המונה מאות אנשים, וכן בכך שישנם יותר מאלף קלסרים של חומר חקירה בעניינו. בראשות הוועדה עומדת השופטת בדימוס נחמה מוניץ, ולצדה חברים בה השופטת בדימוס שולמית דותן ונציג הציבור מר ישראל תיק.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר לנתניהו בספטמבר לקחת הלוואה מפרטרידג' בסך שני מיליון שקלים בתנאי שוק, לצורך מימון ההוצאות המשפטיות שלו. כעת מבקש נתניהו לקבל את הכסף מפרטרידג' כתרומה. עורכי דינו לא נקבו עדיין בסכום שהוא מבקש לקבל מאיל ההון, אך להערכתם יידרשו לנתניהו עשרה מיליון שקלים למימון הגנתו המשפטית.

משפטו של נתניהו, המואשם בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, צפוי להיפתח ב-17 במארס - כשבועיים לאחר הבחירות. מבדיקת "הארץ" התברר כי הוא חייב לעורכי הדין שייצגו אותו בשנים האחרונות כמיליון וחצי שקלים. לעורך הדין יוסי כהן, המייצג את בני משפחת נתניהו במשך שנים, חייבת המשפחה יותר ממיליון שקלים. בשנה שעברה פרסם "הארץ" כי נתניהו ורעייתו שרה גייסו 300 אלף דולר למימון הגנתם המשפטית מבלי לקבל אישור לכך. הכסף התקבל מבן דודו של נתניהו, איש העסקים נתן מיליקובסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ