יאיר נתניהו נדרש לפצות ברבע מיליון שקל את עורך וואלה לשעבר שתבע אותו על הוצאת דיבה

אבי אלקלעי תבע את בנו של ראש הממשלה, לאחר ששיתף פרסום שלפיו הוא שתול מטעם קרן וקסנר. נתניהו נמנע מהגשת כתב הגנה במשך שלושה חודשים ובית המשפט פסק נגדו

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בבית משפט השלום בתל אביב, דצמבר 2018
נתניהו בבית משפט השלום בתל אביב, דצמבר 2018צילום: מוטי מילרוד
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

בית משפט השלום בתל אביב פסק אמש (שבת) כי יאיר נתניהו יפצה את עורך וואלה לשעבר, אבי אלקלעי, ברבע מיליון שקלים ועוד 37 אלף שקלים הוצאות משפט. אלקלעי תבע את בנו של ראש הממשלה בתביעת דיבה ולשון הרע, בעקבות פרסום שקשר בין העורך לשעבר לבין הארגון הפילנתרופי קרן וקסנר. בית המשפט נימק את הפסיקה בכך שבמשך שלושה חודשים נמנע מהגשת כתב הגנה; בנו של ראש הממשלה טען כי לא עשה זאת כיוון שלא ידע אודות התביעה.

נתניהו הפיץ ברשתות החברתיות ידיעות של הבלוגר אבשלום זלינגר, שבהן טען כי אלקלעי - שהיה עורך אתר וואלה בתקופה של תיק 4000 - הוא "שתול" מטעם קרן וקסנר. זלינגר טען גם כי אלקלעי חבר לקונספירציה נגד ראש הממשלה וקרא לחקור ולעצור אותו. עוד נטען בפרסומים כי אלקלעי פברק התכתבויות עם מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה. אלקלעי עצמו כלל לא השתתף במסלול הלימודים של קרן וקסנר, ולטענתו לא היה חבר לשום יוזמה או תכנון נגד ראש הממשלה.

אלקלעי תבע את נתניהו ואת זלינגר בסכום של כחצי מיליון שקלים בסך הכל. נתניהו טען כי כלל לא קרא את הידיעה, וכי מדובר בסך הכל בשיתוף של קישור. ואולם, בית המשפט העליון קבע לאחרונה בפסיקה תקדימית כי שיתוף הוא פרסום לכל דבר.

לאחר הפרסום על פסק הדין טען נתניהו בחשבון הטוויטר שלו כי כלל לא ידע על התביעה, ולכן לא הגיש כתב הגנה. אולם משתמשים בטוויטר הציגו בפניו צילום מסך של תגובה שלו לידיעה על התביעה מחודש נובמבר האחרון. נתניהו הבהיר בהמשך כי הוא כן קיבל התראה לפני תביעה, אולם לא את התביעה עצמה.

ההליכים נגד זלינגר נמשכים בנפרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ