הפרקליטות: אין לנו התנגדות לכך שנתניהו ייעדר מפתיחת משפטו בשבוע הבא

נתניהו ביקש מהמחוזי לדחות את פתיחת משפטו בטענה שלא התקבלו כל חומרי החקירה. הפרקליטות הבהירה כי היא מתנגדת לכך, אולם אינה עומדת על כך שכתב האישום יוקרא באותו מעמד

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בלשכת ראש הממשלה בירושלים, אתמול
נתניהו בלשכת ראש הממשלה בירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לדחות ב-45 ימים את פתיחת משפטו, שמתוכננת ל-17 במארס. הפרקליטות הודיעה לבית המשפט כי היא מתנגדת לבקשה, אולם אינה מתנגדת לכך שכתב האישום לא יוקרא בפתיחת המשפט, וכך למעשה נתניהו יוכל להיעדר מהדיון. בית המשפט יכריע האם לקבל את עמדת הפרקליטות. נתניהו עומד לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000, 2000 ו-4000.

אתמול פנו פרקליטי נתניהו, בהם עו"ד עמית חדד, לפרקליטות בבקשה להסכים לדחות את פתיחת המשפט. עורך דינו של נתניהו שלח היום את הבקשה לבית המשפט המחוזי עוד לפני שניתנה תגובה מצד הפרקליטות בעניין. בתגובה שהגיש אגף מיסוי וכלכלה בפרקליטות לביהמ"ש, נכתב כי הפרקליטות עומדת על כך שיתקיים דיון תזכורת, בנוכחות הצדדים, לצורך קביעת מועדי הדיונים הבאים בתיק, אך המדינה לא תחייב את הקראת כתב האישום במועד המתוכנן. ראש הממשלה יוכל להימנע מנוכחות בדיון שכזה.

את הבקשה לדחיית המשפט הגישו הפרקליטים בשל מחלוקת על אופן העברת חומרי החקירה המלאים בתיקים. הסנגורים של ראש הממשלה עדיין לא קיבלו את כל חומרי החקירה, שכן עד שלב השימוע - שנערך באוקטובר - מועברים רק עיקרי החומרים.

הפרקליטות הכינה את חומרי החקירה המלאים עבור סנגורי נתניהו, אולם עורכי דינו של ראש הממשלה לא ניגשו לקחת אותם ודורשים מהפרקליטות לסרוק אותם עבורם. עו"ד ציין במכתבו כי רק אתמול הודיעה הפרקליטות שחומרי חקירה עומדים לרשות הסנגורים, וכי קיימים חומרים דיגיטליים ואחרים שעדיין לא מוכנים לעיון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ