אוחנה: שופטי נתניהו החליטו לדחות את המשפט בלי מעורבות של הדרג הפוליטי

שר המשפטים אמר כי ההחלטה להקפיא את פעילות בתי המשפט ליממה התקבלה בתיאום עם היועמ"ש ומנהל בתי המשפט. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות הבהיר כי בתי המשפט צריכים לפעול כרגיל

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוחנה בבית משפט השלום בבת ים, בחודש שעבר
אוחנה בבית משפט השלום בבת ים, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

שר המשפטים אמיר אוחנה אמר היום (ראשון) כי השופטים שאמורים לדון בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו החליטו בעצמם לדחות את המשפט, שהיה אמור להיפתח ביום שלישי. לדבריו, ההחלטה התקבלה "בלי שום מעורבות של הדרג הפוליטי". פתיחת משפטו של נתניהו נדחה ל-24 במאי.

ההחלטה לדחות את משפט נתניהו התקבלה לאחר שאוחנה הודיע לפנות בוקר כי פעילות בתי המשפט תוקפא למשך יממה, למעט דיונים דחופים. אוחנה הורה לבתי המשפט לעבוד במתכונת חירום ולדון רק במקרים של הארכת מעצר ושחרור בערבות, מעצר מינהלי, עתירות דחופות לבג"ץ, סעדים זמניים דחופים בעניינים אזרחיים, ועניינים דחופים בהוצאה לפועל. אוחנה ציין היום בטוויטר כי ההחלטה "התקבלה בתיאום עם היועמ"ש ומנהל בתי המשפט".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר הבוקר כי במשרד הבריאות לא המליצו להפסיק את פעילות בתי המשפט. "אנחנו חושבים שמוסדות השלטון, הן הכנסת והן מערכת המשפט, זה שני גופים שצריך לשמור על הפעילות שלהם", אמר לגלי צה"ל, "מבחינתנו זה גופים חיוניים".

גרוטו נשאל בריאיון אם עמדת משרד הבריאות היתה שהכנסת ובתי המשפט צריכים להמשיך לפעול כרגיל בכפוף להגבלות ושינויים, והשיב: "בדיוק, כולל הגבלות שאנחנו עובדים מול הכנסת איך לפעול ולשמר את היכולת לקבל החלטות".

עוד אמר גרוטו כי להקפיא את פעילות בתי המשפט ליממה "זה בסדר", והסביר כי "גוף שלא צריך לספק לחם לאזרחים יכול באמת לעצור ולעשות הערכת מצב, ולראות איך הוא יכול להמשיך לפעול". עם זאת, הוסיף: "מערכת המשפט צריכה לדעתי לפעול בתנאים מגבילים. מוסדות שלטון, זה חשוב מאוד לשמר אותם גם בשעת משבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ