אזרח ישראלי הואשם במסירת מידע לאיראן בניסיון לפגוע בישראל

לפי כתב האישום, הנאשם, בן 50, היה בקשר עם מתווכים ועם גורמים שהציגו עצמם כאיראנים, ונפגש עמם בחו"ל כמה פעמים. הוא קיבל מהם מכשיר הצפנה להעברת מסרים, אך כשל בהפעלתו מישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אזרח ישראלי בן 50 הואשם היום (שלישי) במסירת מידע לאיראן על מנת לפגוע בישראל. כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי מרכז מייחס לו עבירות של מגע עם סוכן חוץ, גילוי החלטה לבגוד, מסירת מידע לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, השמדת ראיה, הלבנת הון ושיבוש מהלכי משפט. לבקשת סנגורו, הוטל צו איסור פרסום על פרטיו המזהים של הנאשם.

לפי כתב האישום, ב-2018 עמד האיש בקשר עם אזרח לבנוני דרך פייסבוק. הוא נפגש אתו פעם אחת בדנמרק ופעם נוספת בצרפת, שם אמר לו הלבנוני כי הוא מתווך מטעם גורמי מודיעין באיראן שמעוניינים ליצור קשר עם הנאשם ולשתף אתו פעולה. לאחר שהנאשם הסכים לכך, צייד אותו הלבנוני, חאלד ימאני, במכשיר הצפנה ליצירת קשר עם הגורמים האיראנים. כששב לישראל, לא הצליח הנאשם לתפעל את המכשיר ולפנות לאיראנים, ולכן פנה לימאני בפייסבוק.

לפי כתב האישום, חרף ההסברים שניתנו לו, הנאשם לא הצליח להפעיל את מכשיר ההצפנה. לאחר מכן הוא השליך את המכשיר לביוב ושרף נייר שעליו כתב את כתובת הדואר האלקטרונית שאליה אמור היה לשלוח מסרים מוצפנים לגורמים באיראן.

בכתב האישום מתואר עוד כי לפני כחודשיים נפגש הנאשם בבודפשט עם שני אנשים שהציגו את עצמם כנציגים של מנגנוני הביטחון באיראן, בתיווכו של ימאני. במפגשים, כך נכתב, מסר הנאשם מידע רב בניסיון לסייע לטהראן לפגוע בישראל "בדרך של איסוף מידע מודיעיני, ביטחוני, מדיני, אזרחי, חברתי ותקשורתי".

לפי כתב האישום, במפגש סיכמו הצדדים כי ימשיכו את הקשר מישראל באמצעות מכשיר הצפנה, וכי הנאשם יסייע להם בגיוס אזרחים נוספים שישתפו עמם פעולה. הם העבירו לו 5,000 אירו לכיסוי הוצאותיו. במארס ניסה הנאשם פעמיים להעביר לאיראנים מסרים, ולאחר כמה ימים קיבל הודעה מוצפנת אולם לא הצליח לפענח אותה.

משירות הביטחון הכללי נמסר כי "חקירה זו ממחישה פעם נוספת כי איראן ושלוחיה פועלים לגיוס וניצול של אזרחים ישראלים לטובת צורכיה של איראן. שב"כ ימשיך לפעול בנחישות לסיכול כל פעילות של איראן ושל גורמי הטרור הפועלים מטעמה נגד ביטחון המדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ