השופטת שאמרה על ברלנד "שייקח מנטוס" צפויה להינזף בחומרה

נציב תלונות הציבור על שופטים קבע כי אמירותיה של שופטת השלום שרון לארי-בבלי על איש הדת, החשוד בעבירות מס וניצול, היו "מיותרות ופוגעניות". השופטת אמרה את הדברים בהתייחס לכך שברלנד נחשד כי סיפק לחולים סוכריות והציגן כתרופות

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הרב ברלנד בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים, היום
הרב ברלנד בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים, היום
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אורי שהם, המליץ היום (שני) לנזוף בחומרה בשופטת השלום בירושלים שרון לארי-בבלי, לאחר שאמרה בפברואר על איש הדת אליעזר ברלנד בדיון בהארכת מעצרו כי "הוא לא פרגית בת 17" והמליצה ש"ייקח מנטוס" - בהתייחס לכך שהוא נחשד כי סיפק לחולים סוכריות שהציג כתרופות. פרקליטו של ברלנד, עמית חדד, התלונן בעקבות זאת על השופטת, ושהם מצא את התלונה מוצדקת וקרא לנשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, לזמן אליה את לארי-בבלי לצורך הנזיפה שתירשם בתיקה האישי. על חיות להחליט אם לאמץ את המלצתו.

בהתייחסותה לתלונה מסרה השופטת כי האמירה על הסוכריות, שהושמעה בתגובה על פירוט הבעיות הרפואיות של ברלנד, לא היתה צריכה להיאמר וכי היא מביעה צער רב על כך. בנוגע לאמירה השנייה אמרה לארי-בבלי כי מדובר ב"ניסוח רע" והוסיפה כי שגתה וכי היא מתנצלת על אמירותיה בדיון. אשר לטענה אחרת בתלונה, שלפיה לארי-בבלי צילמה את ברלנד בטלפון כשנכנס לאולם, מסרה השופטת כי הדבר לא קרה - אך כעשר דקות לפני כן צילמה מפתח לשכתה את צלמי התקשורת ששהו באולם. לדבריה, בשלב זה לא היה באולם איש מלבדם. על כך העיר הנציב כי מדובר במעשה תמוה.

עוד קבע שהם כי אין מחלוקת שאמירות השופטת היו "מיותרות ופוגעניות" וכי לא היה להן מקום בדיון. הוא ציין כי חובת הריסון והאיפוק העצמי של שופט היא "אחת החובות הבסיסיות שמייחדות את מלאכת השפיטה". הוא הוסיף כי "על שופט להקפיד על התבטאויותיו, לא כל שכן כאשר מתברר בפניו עניין הזוכה לסיקור תקשורתי נרחב, שבו קיים הד משמעותי לכל התבטאות של השופט. מצופה היה מבית המשפט כי יברור את מילותיו ושלא ישתמש בביטויים בלתי ראויים, דבר שלא נעשה למרבה הצער על ידי השופטת".

ברלנד, ראש ישיבת "שובו בנים", נעצר לפני חודשיים בחשד שניצל את מאמיניו, גבה מחולים כספים תמורת הבטחות שווא לריפוי וסיפק להם סוכריות מנטוס במקום תרופות. המשטרה מייחסת לברלנד, ששהה בעבר במאסר על עבירות מין, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, השמטת הכנסה במזיד ועושק. מעצרו הוארך עד תום ההליכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ