תושב נתניה חשוד שרצח חסר בית מפני שישן ועשה את צרכיו בפתח ביתו

לפי החשד, התוקף היכה למוות בבעיטות ובאגרופים את נייבולין ראשיד, בן 54. הפרקליטות צפויה להגיש השבוע כתב אישום בתיק

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זירת הרצח בנתניה, בחודש שעבר
זירת הרצח בנתניה, בחודש שעבר
בר פלג
בר פלג

הפרקליטות צפויה להגיש השבוע כתב אישום נגד תושב נתניה שחשוד בכך שרצח חסר בית בן 54 כיוון שנהג לישון ולעשות את צרכיו בפתח בניין מגוריו. הרצח לכאורה אירע בחודש שעבר, ולבקשת "הארץ" הסיר בית המשפט את צו איסור הפרסום שהטילה המשטרה על פרטי החקירה.

לפי החשד, נייבולין ראשיד, חסר בית שמוכר לרשויות הרווחה בנתניה, נהג לישון ולעשות את צרכיו יחד עם חברו בפתח הבניין שבו מתגורר החשוד - ששמו אסור בפרסום. על רקע זה התפתח ריב בין ראשיד לחשוד ברצח. מחקירת המשטרה מתברר כי החשוד בעט בחוזקה בראשיד ודחק אותו ליציאה מהבניין. ראשיד התנדנד ונפל לקרקע והחשוד המשיך להכות אותו בראשו - בבעיטות ובאגרופים. לאחר מכן השאיר החשוד את חסר הבית שרוע על המדרכה ועלה לביתו.

זירת הרצח בנתניה, בחודש שעבר

מבדיקה ראשונית של המכון לרפואה משפטית עולה כי מותו של ראשיד נגרם כתוצאה מנזק חמור למוחו ודימום מתחת לקרום המוח, וזאת בעקבות חבלות קהות בראשו. סנגורו של החשוד טען תחילה כי ייתכן שמותו של ראשיד נגרם כתוצאה משימוש בסמים או באלכוהול, אך הבדיקה הטוקסיקולוגית הפריכה טענה זו.

המשטרה מחזיקה בעדויות ממצלמות אבטחה שתיעדו את הרצח לכאורה, ומכמה עדי ראייה שהבחינו בראשיד מוטל ברחוב. עם זאת, למשטרה אין עד ראייה ישיר למעשה האלימות. לפי מקור במשטרה, התקיפה נמשכה כמה דקות וראשיד מת כעבור זמן קצר. "רואים בסרטונים דברים אשר לעניות דעתנו הם חד-משמעיים ומפלילים", אמר נציג המשטרה בדיון בהארכת מעצרו של החשוד.

בתחילה ניסה החשוד להטעות את השוטרים שהגיעו למקום וסיפר להם אודות סכסוכים לכאורה שהיו לראשיד עם דיירים בבניין. לפי עדותו של החשוד, הוא חזר הביתה בשעות הערב בעקבות ההנחיות על הסגר ושמע את ראשיד נוחר בחדר המדרגות. החשוד סיפר כי ראשיד קנה אלכוהול עם חברו בקיוסק סמוך. לחשוד ישנן שתי הרשעות קודמות - אחת על אלימות במשפחה והשנייה על נזק לרכוש. לפי המשטרה, החשוד זיהה את עצמו בתיעוד ממצלמות האבטחה כשהוא מכה את ראשיד.

עו"ד קטי צווטקוב שמייצגת את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית אמרה כי "לאחר שיוגש כתב האישום ונקבל את חומרי החקירה נלמד אותם ונגיב לאישומים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ