שוטר תועד תוקף אדם שלא היווה איום במאה שערים; מח"ש פתחה בבדיקה

בסרטון ממצלמות האבטחה נראה שוטר דוחף בעוצמה מאחור את דב פרנקל, ושוטרים חולפים על פניו מבלי להגיש לו עזרה. פרנקל: "אף שוטר לא הושיט לי יד, כאילו אני אוויר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתוך תיעוד המקרה
מתוך תיעוד המקרה

תיעוד של מצלמת אבטחה שהופץ היום (שלישי) מראה שוטר תוקף אדם בשכונת מאה שערים בירושלים, על אף שלא היווה איום על כוח המשטרה במקום. בתיעוד המקרה, שאירע לפני שבועיים וחצי, נראה השוטר דוחף מאחור בעוצמה את דב פרנקל, שנופל לרצפה, ושוטרים חולפים על פניו ולא מגישים לו עזרה. המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה בבדיקת המקרה.

פרנקל, תושב מאה שערים, סיפר כי חזר מבית הוריו כשהותקף על ידי כוח המשטרה שהיה בפעילות ברחוב סמוך. "בדיוק חזרתי מבית הוריי שזקוקים לסיוע, אבי חולה מאוד וזה היה תורי מבין הילדים ללכת אליו", אמר פרנקל, עורך דין במקצועו ואיש חסידות תולדות אהרן. "ראיתי את השוטרים ולא חששתי מהם בכלל.

"אחרי שעברתי כמה מהם שלא דיברו איתי, אחד מהם צעק לי 'רוץ הביתה' ואני אמרתי 'בסדר'", המשיך פרנקל, "ועוד לפני שנתתי פסיעה נדחפתי בעוצמה ומצאתי את עצמי על הרצפה. עבורי זה אירוע מאוד טראומתי ומזעזע - לא רק הדחיפה, אלא האדישות וההפקרה של שאר השוטרים. היה שם מפקד, היו שם שוטרים נוספים, איש מהם לא חשב להושיט לי יד אחרי שהופלתי, כאילו אני אוויר".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן דרש ממח"ש ומשר המשפטים אמיר אוחנה כי תיערך חקירה דחופה במקרה זה ובמקרה שבו ילדה בת שמונה נפגעה מרימון הלם שהשליכו שוטרים בעימותים עם תושבי השכונה. ארדן ביקש לפרסם את תוצאות החקירה בהקדם "כדי לקבל את ההחלטות המתאימות באירועים אלה ולשמור על אמון הציבור במשטרה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בהתנהלות חריגה שאינה מקובלת ועומדת בניגוד מוחלט לנורמות ההתנהגות המצופה מכל שוטר. האירוע מצוי בבדיקה ובטיפול של מח"ש, ובהתאם לתוצאותיה ינקטו נגד השוטרים המעורבים הצעדים המתאימים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ