שוטר שירה למוות באשתו ב-2018 באמצעות נשקו האישי הורשע ברצח

השוטר וואסה מסרשה הכה את אשתו אנגוואץ' בביתם שבנתניה וירה בה אחרי שהביא את אקדחו מחדר אחר. מסרשה טען כי שלף את האקדח רק על מנת להפחיד את אשתו והכדור נפלט ממנו בטעות

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנגווץ' ובנה. הירייה פגעה בראשה וגרמה למותה
אנגוואץ' ובנה. הירייה פגעה בראשה וגרמה למותהצילום: מתוך פייסבוק
בר פלג
בר פלג

בית המשפט המחוזי מרכז לוד הרשיע היום (רביעי) את השוטר וואסה מסרשה ברצח בת זוגו אנגוואץ' מלקמו באוקטובר 2018 בביתם שבנתניה. מסרשה הורשע בכך שבמהלך ויכוח עם רעייתו, ולאחר שהיכה אותה, הביא מחדר אחר את אקדחו האישי וירה בה ירייה אחת שפגעה בראשה וגרמה למותה. השופטים קבעו כי מסרשה החליט להמית את אשתו וכן כי לא פעל בלהט הרגע, שכן השניים היו בחדר המגורים והוא הלך להביא את אקדחו מחדר השינה. "אף אם הנאשם היה בסערת רגשות בעת האירוע, אין המדובר במקרה שבו פעל הנאשם ללא הפעלת מחשבה ושיקול דעת", כתבו. בשל התקנות הנוגעות לנגיף הקורונה מסרשה צפה בהכרעת דינו בשיחת וידאו מתא מעצרו.

מסרשה. השניים היו בחדר המגורים והוא הלך להביא את אקדחו מחדר השינהצילום: מתוך פייסבוק

ההגנה התמקדה בטענה שמסרשה לא חפץ במותה של אשתו וביקשה להרשיעו בעבירת הריגה ולא ברצח. לדברי מסרשה, הוא שלף את האקדח רק על מנת להפחיד את אשתו והכדור נפלט ממנו מבלי שהתכוון לכך. בית המשפט קיבל את עמדת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שלפיה מעשיו של מסרשה עונים להגדרה של רצח. השופטים קבעו כי העובדה שמסרשה כיוון כלי נשק קטלני מטווח קצר לעבר אנגוואץ' בעת שישבה על כיסא, וכן עצם הפגיעה בראשה אינם מאפשרים לקבל את הטענה שמסרשה לא חפץ במותה או שהירי אירע בשוגג.

"אין די באמירות בעלמא של הנאשם שלפיהן לא חפץ במותה של המנוחה כדי לעורר ספק סביר בדבר קיומה של כוונת הקטילה או כדי להפריך את חזקה הכוונה. הנאשם כיוון את האקדח לעבר המנוחה בעת שהוא עומד והיא יושבת וירה לעברה מטווח קצר – ירייה אשר פגעה בראשה. מכאן מתבקשת המסקנה שהנאשם כיוון את האקדח לעבר ראשה בכוונה להמיתה", כתב השופט עמי קובו.

זירת הרצח בשכונת דורה בנתניה, ב-2018צילום: מוטי מילרוד

עורך הדין גיא עין צבי שמייצג את מסרשה מטעם הסניגוריה הציבורית מסר בתגובה: "הכרעת הדין נתנה היום. הנאשם הורשע בעבירת הרצח 'הבסיסי' (שלא בנסיבות מחמירות). נלמד את הכרעת הדין ולאחר גזר הדין נשקול את המשך צעדינו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ