בתי המשפט ירחיבו את פעילותם - ומשפט נתניהו יוכל להיפתח במועדו המתוכנן

הפעילות תורחב מ-3 במאי ותכלול גם תיקי נאשמים שאינם עצורים. משפטו של רה"מ, שנקבע ל-24 במאי, היה אמור להיפתח לפני חודשיים, אך נדחה בשל מתכונת החירום שהוכרזה בבתי המשפט

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנה נגד צעדי הממשלה במשבר הקורונה, בשבוע שעבר בתל אביב
הפגנה נגד צעדי הממשלה במשבר הקורונה, בשבוע שעבר בתל אביבצילום: תומר אפלבאום
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

הנהלת בתי המשפט הודיעה היום (רביעי) על הרחבת פעילות בתי המשפט ב-3 במאי, והיא תכלול גם תיקי נאשמים שאינם עצורים. משמעות ההחלטה היא שמשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, המואשם בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, יוכל להיפתח כמתוכנן ב-24 במאי.

בחודש שעבר הביא השר יריב לוין לביטול היוזמה לאפשר הליכים פליליים בשיחות וידיאו גם לנאשמים שאינם במעצר או במאסר. היוזמה להליכים בווידאו היתה אמורה להופיע בתקנות החירום, אולם לאחר דיונים בין לוין לשר המשפטים אמיר אוחנה והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן נותרה האפשרות הזו רק למי שכבר נמצא במעצר או במאסר.

לוין אמר אז כי למהלך אין קשר לעובדה שנתניהו הוא נאשם שאינו נמצא במעצר, וכי מדובר בעמדתו ארוכת השנים נגד דיונים ללא נוכחות פיזית של נאשמים. אוחנה טען תחילה כי מי שיזם את התקנות הוא השר ארדן, אך בהמשך חזר בו. ארדן טען אז כי התקנות הן של משרד המשפטים ולבקשת הנהלת בתי המשפט.

כשבוע קודם לכן הודיעו שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים כי משפטו של נתניהו, שהיה אמור להיפתח ב-17 במארס, יידחה בחודשיים בעקבות הכרזת השר אוחנה על מעבר למתכונת חירום בבתי המשפט בשל התפשטות נגיף הקורונה, יומיים לפני תחילת המשפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ