בת 31 נדקרה למוות בחולון; בעלה נמלט ונעצר לאחר כמה שעות בחשד לרצח

מאנדפרו אלאזה השתחרר באחרונה ממאסר על תקיפתה, ולפי החשד רצח את אשתו מאסטאוול לעיני בנם בן ה-14. האשה שהתה במעון לנשים מוכות לאחר שבעלה הכה אותה ואיים על חייה, אך עזבה אותו כעבור כמה ימים ואמרה כי היא חשה בטוחה

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוטר בזירת הרצח בחולון, אמש
שוטר בזירת הרצח בחולון, אמשצילום: עופר וקנין
בר פלג
בר פלג

גופת אשה בת 31 נמצאה אתמול (שלישי) בערב בחדר מדרגות בבניין בחולון, כשעליה סימני דקירה. בעלה של האשה נמלט מהמקום ונעצר הלילה בתום חיפושים בחשד שביצע את המעשה. הבעל, מאנדפרו אלאזה, השתחרר באחרונה ממאסר לאחר שתקף את אשתו, מאסטאוול אלאזה, ואיים על חייה. האשה שהתה בעבר במקלט לנשים מוכות, שאותו עזבה מיוזמתה.

מאנדפרו אלאזה

מחקירה ראשונית עולה כי בני הזוג, שעלו מאתיופיה ב-2005, התעמתו בביתה של האשה. היא יצאה לחדר המדרגות בניסיון להימלט מהבעל, ושם הוא דקר אותה למוות לעיני בנם בן ה-14, שהזעיק למקום את המשטרה. אחד השכנים סיפר כי ראה את הבעל בורח מהבית כשהוא אוחז בסכין.

החשוד ברצח, בן 36, השתחרר בחודש שעבר ממאסר שריצה בשל עבירות אלימות כלפי אשתו. לפי כתב האישום נגדו, בעקבות ויכוח שהתפתח ביניהם באוגוסט 2019 הוא הכה את אשתו שוב ושוב באגרופים בפניה, וגרם לה לדימום. לאחר מכן איים עליה ואמר: "אם את מזמינה משטרה אני הורג אותך". הבעל נעצר עד תום ההליכים והורשע בהסדר טיעון בתקיפה הגורמת חבלה ובאיומים. בפברואר השנה הוא נידון לעשרה חודשי מאסר, שנספרו מיום מעצרו.

לקראת מתן גזר דינו של אלאזה, הוא תיאר בפני שירות המבחן זוגיות תקינה, אך הוסיף כי בשנתיים האחרונות נקלעו היחסים בינו לבין אשתו למשבר, בעיקר מסיבות כלכליות. הוא טען כי התקיפה היא אירוע חריג שהתרחש בהיותו שתוי ואינו מאפיין את התנהלותו. הוא הביע חרטה על מעשיו, אך סירב להשתלב במסגרת סגורה לגברים מכים. באחד מהדיונים בספטמבר אמרו נציגי התביעה כי משיחה של שירות המבחן עם החשוד התחזקה הערכתם לסיכון משמעותי להישנות התנהגות פוגענית. בתסקיר שירות המבחן נאמר עוד כי אם אלאזה לא יקבל טיפול, צפויה סכנה למתלוננת, ועל כן המליץ השירות לגזור עליו עונש מאסר. התביעה במשפטו ציינה כי הוא הפר כמה צווי הרחקה שהוצאו נגדו.

זירת הרצח בחולון, אמשצילום: עופר וקנין

לאחר מעצרו של הבעל שהתה האשה במקלט לנשים מוכות עם ילדיה, אך כעבור כמה ימים החליטה לעזוב אותו בשל קשיי הסתגלות. בפני שירות המבחן היא תיארה דפוס של אלימות מילולית ולעתים פיזית מצד בעלה. "כיום חשה תחושת מסוגלות ושליטה מתמודדת בהצלחה עם גידול הילדים ופרנסת הבית", נכתב בתסקיר השירות לגביה.

בפברואר אמרה האשה לשירות המבחן כי אינה נמצאת בקשר עם בעלה, כי אינה חוששת מפניו וכי היא סבורה שתוכל להגן על עצמה מפניו במקרה הצורך. היא היתה מוכרת גם לשירותי הרווחה בעיריית חולון. לדברי גורם רווחה, כשעובדת סוציאלית הודיעה לאשה שבעלה עומד להשתחרר ממאסרו, היא אמרה "אין בעיה, אני מרגישה בטוחה". לאחר השחרור לא חיו בני הזוג יחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ