שוטר ירה למוות באזרח שדקר אותו בראש העין: "המשטרה ידעה שהוא לא בסדר"

מחקירה ראשונית עולה כי שיראל חבורה - ששוחרר מאשפוז פסיכיאטרי לפני חצי שנה, ובעבר הואשם בתקריות אלימות - ניסה לדקור את השוטר בחזהו, ובתגובה הוא ירה בו כמה פעמים מטווח קצר. מח"ש הודיעה כי תחקור את התקרית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זירת התקיפה בראש העין, היום
זירת התקיפה בראש העין, היוםצילום: מוטי מילרוד

שוטר ירה היום (חמישי) למוות באזרח בראש העין, לאחר שהאיש דקר אותו ברגלו ופצע אותו באורח קל. שיראל חבורה, בן 30, שוחרר מאשפוז פסיכיאטרי לפני חצי שנה והוגשו נגדו שני כתבי אישום בשנים האחרונות. בתיעוד מהמקום נראה חבורה מתנפל עם סכין על השוטר ומפיל אותו לקרקע, ולאחר מכן השוטר הודף אותו ויורה בו למוות. המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעה כי תחקור את התקרית.

לפי המשטרה, אמו של חבורה התקשרה ודיווחה כי הוא נושא סכין בידו ורוצה לשחוט את חיות המחמד שבבית. שוטר בתחנת המשטרה הסמוכה לבית רץ למקום, ונתקל בצעיר ברחוב. שכנה סיפרה כי אחותו של חבורה צעקה לעבר השוטרים: "תירו לו ברגליים, למה יריתם לו בלב?" אחד השכנים הוסיף: "גם אם הוא בא אליו עם סכין, השוטרים יודעים שהוא לא בסדר".

אמו של חבורה אמרה לאחר שמת: "שלשום הלכתי להגיש תלונה במשטרה. החוקר לא האמין לי, אמר לי ללכת לגהה. בגהה אמרו לי ללכת למשטרה. במשטרה אמרו שייקחו אותו רק אם יש אלימות. גם אם הוא דקר את השוטר, למה לא לנטרל אותו?" אביו הוסיף: "היום אשתי אמרה למשטרה שיבואו. השוטר שאל את הילד מה הוא רוצה לעשות. הילד שלי אמר לו - אני רוצה לדקור את החתול. השוטר אמר לי, 'הילד שלך אלים'. אמרתי לו שזה לא נחשב אלימות. הבת שלי התחילה לדבר עם השוטר. בינתיים הילד נכנס לסחרור, ראה את השוטר, נכנס פנימה למטבח והוציא סכין. השוטר ראה את זה והתחיל לירות בו. הילד שלי רץ והשוטר ירה בו כמה פעמים".

המשטרה מסרה הערב: "מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי השוטר פעל כמצופה ממנו, לנוכח סכנת החיים הממשית והברורה שבה היה מצוי. מן הראוי לכל הפחות להימנע מהטעיית הציבור תוך פרשנות והסקת מסקנות ביחס לאירוע זה, בטרם הושלמה חקירת מח"ש".

ב-2012 הוגש כתב אישום נגד חבורה, לאחר שהשתולל בביתו ותקף את אמו ואת אחיו. לפי המסמך, שהוגש לאחר שחבורה הודה במסגרת הסדר טיעון, הוא השליך שולחן זכוכית על הרצפה ונמלט מהמקום. בית משפט השלום הוציא צו הגנה לאמו מפניו, אולם הוא הפר אותו כאשר שב לביתה ושוטרים נאלצו להוציאו מהמקום. שבועיים לאחר מכן הגיע שוב לבית אמו וסירב לעזוב את המקום. לפי כתב האישום, כאשר שוטר הגיע למקום וביקש ממנו להתלוות אליו, תקף הנאשם את השוטר בבעיטות. שופטת השלום בפתח תקוה, ניצה מימון-שעשוע, גזרה עליו חצי שנת מאסר על תנאי.

כעבור שנה הוגש נגד חבורה כתב אישום נוסף על אירועי אלימות, בהם תקיפת שוטרים. ההליכים בתיק נפסקו ב-2014 עקב חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ