מנדלבליט ישמש מ"מ פרקליט המדינה לאחר שבג"ץ אסר להאריך את כהונת אלדד

היועמ"ש הודיע כי יחליף החל ממחר את אלדד, שכהונתו כממלא מקום פרקליט המדינה פקעה ביום שישי. ביום חמישי הוציא בג"ץ צו זמני המונע את הארכת כהונתו של אלדד ומוסר את סמכויותיו לידי מנדלבליט

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנדלבליט בכנסת, בפברואר
מנדלבליט בכנסת, בפברוארצילום: אמיל סלמן
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (ראשון) כי ישמש החל ממחר ממלא מקום פרקליט המדינה, במקומו של דן אלדד שכהונתו פקעה ביום שישי ובג"ץ אסר להאריכה עד להחלטה אחרת. בחודש שעבר כתב מנדלבליט לנציב שירות המדינה כי יש מניעה משפטית להאריך את כהונתו של אלדד כמ"מ מקום פרקליט המדינה.

ביום חמישי האחרון הוציא בג"ץ צו זמני שמונע את הארכת כהונתו של ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד עד להחלטה אחרת. הצו מנע גם את מינויו של כל ממלא מקום אחר לתפקיד. משמעות ההחלטה היא כי עד לפסיקה בסוגיה אין ממלא מקום לפרקליט המדינה, וסמכויותיו יועברו למנדלבליט.

מ"מ פרקליט המדינה, דן אלדדצילום: עמוד הפייסבוק של משרד המשפטים

במכתב ששלח לחברי הנהלת פרקליטות המדינה, כתב היועמ"ש כי הפרקליטות תשוב לפעול כפי שפעלה לאחר שפרקליט המדינה הקודם, שי ניצן, סיים את תפקידו ולפני שאלדד מונה לממלא מקומו. הוא ציין כי הניהול המקצועי והארגוני יבוצע בפועל על ידי המשנים לפרקליט המדינה בתקופה זו, וכי החלטה זו התקבלה בתיאום עמם.

"הימים הללו מציבים לפתחנו אתגרים גדולים, במישור הלאומי, במישור העבודה שלנו בפרקליטות המדינה, וגם לכל אחד מאיתנו במישור האישי", כתב מנדלבליט. "אני משוכנע כי ביחד נעמוד באתגרים אלו בהצלחה רבה, כפי שעמדנו ביחד באתגרים רבים בשנים האחרונות".

לפני שבוע וחצי תקף מנדלבליט את אלדד במכתבו לנציב שירות המדינה. הוא כתב אז כי בעבודתו של אלדד התגלו כשלים מקצועיים וערכיים, הוא הסתיר ממנו נושאים שטיפל בהם ופגישות שקיים עם שר המשפטים אמיר אוחנה, מסר לו דיווחים לא נכונים בעניין וקידם נושאים לא דחופים באופן תמוה.

בתגובה לדברים טען אלדד כי היועמ"ש מבקש להדיח אותו מכיוון שהחל לבדוק מידע בעניינו, שהעביר לו עיתונאי. אלדד כתב: "לפני החג הגיעה ללשכתי פנייה מעיתונאי, העוסקת בעניינו של אביחי מנדלבליט. כדי שאוכל להשיב לפנייה ביקשתי לבחון את החומר הקיים מהעבר בנושא זה בלשכת פרקליט המדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ