נסגר התיק נגד האמן אריאל ברונז שנעץ דגל בישבנו בוועידת "הארץ" לתרבות

ברונז קיבל אתמול את ההודעה על סגירת התיק, ארבע שנים לאחר האירוע בוועידה ב-2016 שבו נכחה גם השרה רגב. לפי ברונז, הוא נעץ את הדגל במחאה על כך שמארגני הוועידה ניסו להוריד אותו מהבמה, ולא כיוון את האקט לרגב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברונז בוועידת "הארץ" ב-2016. "זה היה סוג של מפלט אחרון עבורי"
ברונז בוועידת "הארץ" ב-2016. "זה היה סוג של מפלט אחרון עבורי"צילום: מוטי מילרוד

פרקליטות מחוז ת"א החליטה לסגור את תיק החקירה נגד אריאל ברונז, האמן שנעץ בישבנו דגל שעליו צויר מגן דוד במהלך ועידת ישראל לתרבות של עיתון "הארץ" בשנת 2016. התלונה נגד ברונז הוגשה בהוראת שרת התרבות מירי רגב, שנאמה בוועידה.

ברונז נחקר בזמנו במשטרת מחוז תל אביב בחשד לפגיעה בכבוד דגל המדינה - עבירה שעונשה שלוש שנות מאסר - וכן בחשד לעבירות של מעשה מגונה בפומבי והצגת תועבה במקום ציבורי. רק כעת, כארבע שנים אחרי החקירה, הוחלט בפרקליטות לסגור את התיק. ב-2018 יצאה השרה רגב נגד החלטת עיריית ת"א להעניק לברונז פרס על יצירותיו.

"ההחלטה לנעוץ את הדגל בישבן היתה סוג של מפלט אחרון עבורי אחרי שמארגני הוועידה ניסו להוריד אותי מהבמה", אמר ברונז לאחר שקיבל אתמול את המכתב על סגירת התיק נגדו. "הוזמנתי להעלות חלק ממופע שהיה לי באותה תקופה אבל הרוחות בקהל להטו, וכשראיתי שהאולם גועש החלטתי גם לזרוק תפוזים לקהל כמו שזורקים בננות לקופים, מה שגרם ליותר מהומה והמארגנים של הוועידה שמדגישה את חופש הביטוי החלו לכבות את האור ולהוריד את התפאורה שלי. באותו רגע הנעיצה היתה אקט של מחאה נגד כל האולם, האנשים שישבו שם באותו רגע, נגד סתימת הפיות. לא היה לזה שום חיבור נגד השרה אלא נגד ההשתקה שלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ