שלושה מפגינים נגד נתניהו נחקרו בלהב 433 בחשד שאיימו לפגוע בבנו יאיר

השלושה נחקרו הבוקר במחלקת הסייבר לאחר שראש הממשלה ובנו הגישו השבוע תלונה נגד הפעיל חיים שדמי. שדמי תועד כשהוא אומר במגפון "יאיר, יום אחד תהיה בלי מאבטחים. אין לדעת". בתיעוד נוסף קרא להשליך בקבוק תבערה על מעון רה"מ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים שדמי (במרכז) בהפגנה נגד נתניהו בתל אביב, ב-2018
חיים שדמי (במרכז) בהפגנה נגד נתניהו בתל אביב, ב-2018צילום: עופר וקנין

חוקרי יחידת להב 433 חקרו הבוקר (שישי) שלושה פעילי מחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשד שאיימו לפגוע בבנו, יאיר. זאת, לאחר שראש הממשלה הגיש תלונה נגד אחד מהם על הסתה לאלימות. לאחר החקירה שוחררו השלושה לבתיהם בתנאים מגבילים.

השלושה הגיעו הבוקר לחקירה במחלקת הסייבר של היחידה בליווי פעילי קבוצת "קריים מיניסטר", לאחר שנטען כי השמיעו איומים על נתניהו הבן ברשת. אחד מהם, חיים שדמי, אף תועד מוחה השבוע מול מעון ראש הממשלה וקורא להשליך על המקום בקבוק תבערה. כמו כן, הוא צולם אומר במגאפון: "יאיר, תזכור את ההבטחה שלנו. אנחנו יודעים למה אתה צריך מאבטחים. יום אחד תהיה בלי מאבטחים, אין לדעת".

שדמי מסר לאחר החקירה כי "אם הצדק, האמת, התבונה והשכל הישר הם מה שיכריעו – התיק הזה ייסגר בלי כלום". סנגורו, עו"ד יאיר נהוראי, אמר כי "שדמי הינו אדם שוחר שלום המגנה כל אלימות, והוא עומד על כך שמעולם לא איים או התכוון לאיים על יאיר נתניהו, ושעצם הגשת התלונה, אינה אלא זעקת הקוזאק הנגזל. חיים שדמי מסר עדות מפורטת, והוא סומך על רשויות החוק שיבצעו את עבודתם כהלכה".

שדמי פרסם השבוע פוסט בפייסבוק שבו ציין כי הדברים נאמרו "בלהט ההפגנה" והבהיר כי אין לו כוונה לפגוע באיש. "אין לי, לא היתה לי ולא תהיה לי כל כוונה להשתמש באלימות פיזית או לאיים על חייו של איש, גם לא של אדם שהוא בעיניי נאלח והורס הדמוקרטיה הישראלית", כתב שדמי. "אני מרגיש צורך להבהיר בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים: אינני תומך באלימות, מעולם לא הכיתי או פגעתי פיזית באיש, לעולם לא אעשה זאת ולעולם לא אקרא לאיש לעשות זאת".

עם הגשת התלונה, פרסם ראש הממשלה הודעה פומבית שבה אמר: "ההסתה בשמאל הקיצוני חצתה קווים אדומים. מדובר באיומים ממשיים על חייו של בני. אסור להתעלם מאיומים אלה".

גם יאיר נתניהו הגיש תלונה במשטרה נגד שדמי בטענה להסתה ואיומים. בציוץ בטוויטר פרסם הבן את הסרטון המתעד את שדמי קורא נגדו, וכתב: "הפסיכופת חיים שדמי מאיים על חיי במפורש במגפון מול בית ראש הממשלה, הגשתי עליו כבר בעבר תלונה אך לא קיבלתי שום מענה".

השבוע שלח סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, אלון חלווה, מכתב לראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יגאל בן שלום, שבו נאמר כי ישנה עלייה באיומים נגד יאיר נתניהו. לדברי חלווה, מדובר על איומים ברשת ומחוצה לה. במכתב הוא דורש כי המשטרה תטפל בנושא, שכן לטענתו תלונות קודמות של משפחת נתניהו לא טופלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ