פעילי מחאה נגד נתניהו תובעים את בנו יאיר לאחר שטען כי קיבלו מימון זר

עמותת "חוזה חדש", העומדת מאחורי מחאת "קריים מיניסטר", תובעת את בנו של רה"מ בשל פוסטים בהם כינה את אנשיה "מטורללים", השווה אותם לנאצים וטען כי הם מקבלים תשלום מגורמים זרים

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר נתניהו במטה הליכוד ביום הבחירות לכנסת ה-22, בספטמבר
יאיר נתניהו במטה הליכוד ביום הבחירות לכנסת ה-22, בספטמברצילום: עופר וקנין
בר פלג
בר פלג

פעילי מחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו הגישו הבוקר (ראשון) תביעת דיבה על סך חצי מיליון שקלים נגד בנו יאיר נתניהו, בשל סדרת ציוצים אותה פרסם נגדם בטוויטר. אנשי מחאת "קריים מיניסטר" טוענים כי נתניהו הבן הוציא דיבתם כשכינה אותם "מטורללים", "אלימים" ו"זומבים", והשווה אותם לנאצים, וטען שהעמותה העומדת מאחורי ההפגנות נגד ראש הממשלה, עמותת "חוזה חדש", מקבלת מימון זר מגורמים שונים בהם לכאורה פדופילים, וכי המפגינים מגיעים להפגנות משום שהם מקבלים תמורה כספית.

המפגינים מכחישים את הטענות מכל וכל ולפי הדין חובת ההוכחה היא על יאיר נתניהו. שלושה ימים לאחר הציוצים פנו אנשי עמותת "חוזה חדש" אל עורך דינו של נתניהו ודרשו ממנו במכתב להתנצל, למחוק את הדברים ולשלם 20 אלף שקלים הוצאות משפט, אך הוא לא הגיב להם. יותר משבוע לאחר שליחת המכתב, נתניהו הגיש תלונה במשטרה עקב איומים לפגיעה בו שהשמיע ביום שישי אחד מפעילי העמותה, חיים שדמי.

הציוצים של יאיר נתניהו

ב-24 באפריל פרסם נתניהו סדרת ציוצים בהם נכתב: "זה פשוט לא ייאמן שלא מראים את זה בתקשורת. הקרנות שוכרות את "המפגינים" בתשלום ב"הפגנות" השמאל ובוחרים אותם בפינצטה. לוקחים את האנשים הכי מטורללים, אלימים ועם בעיות פסיכוטיות קשות. בהפגנות השמאל צורחים במגפון קללות, גסויות, אלימות, סיסמאות פשיסטיות וסתם צווחות פסיכוטיות חסרות פשר. הם נכנסים לתוך טראנס ומשתוללים כמו משוגעים".

מפגין נגד רה"מ בכיכר רבין בתל אביב, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

"אם לשמאל מותר לזהות תהליכים אז גם לי מותר. הם מזכירים לי את הבריונים של החולצות החומות", הוסיף בנו של ראש הממשלה. "פשוט אותה קבוצה של זומבים מטורללים שעובדים בתשלום בהפגנות קבועות כל פעם עם כותרת אחרת, 'כל מוצ"ש אצל היועמ"ש', קריים מיניסטר, הדגלים השחורים. הכל מגיע מאותו מימון אירופי זר, סורוס, הפדופיל אפשטיין ואהוד ברק. מרעילי בארות ומהנדסי תודעה תקשורתיים".

בכתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד גונן בן יצחק, נכתב כי "יובהר למען הסדר הטוב כי התובעת לא קיבלה ואינה מקבלת תרומות מגורמים כלשהם בחו"ל או בארץ, למעט אנשים פרטיים התורמים לה באופן אישי, וכי היא לא קיבלה מעולם כספים תרומות או שווי כסף מהגורמים המוזכרים בציוצו של הנתבע".

בנוסף, התובעים טענו כי יאיר נתניהו "עושה הקבלה לוגית ברורה בין התובעת לבין הנאצים, גם אם לא כתב את המילה נאצים באופן ברור. כל בר דעת מבין את ההקבלה. ייאמר כי בכך מתיר למעשה הנתבע את דמה של התובעת ושל חבריה, דבר אשר יטופל בנפרד". הם הלינו גם על שרשור התגובות לציוץ שכלל גידופים נוספים כלפיהם.

עורך דינו של יאיר נתניהו, יוסי כהן מסר בתגובה: "נקרא את כתב התביעה ונגיב בהתאם. מעניין כיצד חבורה של בריונים שמאיימת ברצח על בנו של ראש הממשלה מנסה להלך עליו אימים באמצעות תביעות סרק". נגד יאיר נתניהו עומדת תביעת דיבה של מכון מולד - נגדו הגיש תביעה נגדית - ודיון בה ייערך בחודש הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ